Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

Stary Lubosz. Grand Prix Gminy Kościan zdobył Jędrzychowski Andrzej.

150207SLubosz03

 

7 lutego w Starym Luboszu, odbyło się V Grand Prix 2014/2015 Gminy Kościan w kopa sportowego. W turnieju rozegrano 5 rund, w których rywalizowało 132 zawodników. Otwarcia turnieju dokonał Wójt Gminy Kościan – Andrzej Przybyła.

Zwycięzcą V Grand Prix Gminy Kościan, został

Eugeniusz Bednarek z Kościana. Drugie miejsca zajął Henryk Grobelny z Kurzej Góry. Na najniższym stopniu podium stanął Rafał Drozda z Kościana.

Dalsze miejsca zajęli następujący zawodnicy: Kunert Henryk - Kościan, Hertmanowski Antoni - Wyskoć, Mokronowski Marek - Kościan, Kaźmierczak Mirosław - Jarogniewice, Konfederak Ryszard - Głuchowo, Drąg Jan - Kościan, Ciesielski Tomasz - Kościan.

Patronat honorowy:

Wójt Gminy Kościan – Andrzej Przybyła

Patronat medialny:

Gazeta Kościańska, Portal kaszebe-baszka.pl

Patronat sponsorski:

BRICO Marche

Grand Prix 2014/2015 Gminy Kościan, zdobył Jędrzychowski Andrzej z Nowej Wsi. Drugie miejsce wywalczył Jędrzejczak Marcin z Krzyżanowa. Trzecie miejsce w całym cyklu zajął Jankowski Henryk z Turew.

Poza podium uplasowali się: IV - Woźniak Ryszard (Piaski), V - Piechowiak Jerzy (Kościan), VI - Sikora Stanisław (Stary Lubosz, VII - Ciszewski Mirosław (Nowy Dębiec), VIII - Błaszczyk Jarosław (Dalabuszki), IX - Lemański Karol (Stare Bojanowo), X - Staroń Mariusz (Borowo).

Puchar dla zwycięzcy Grand Prix 2014/2015 Gminy Kościan - Andrzeja Jędrzychowskiego, ufundował Andrzej Przybyła - Wójt Gminy Kościan. Marcin Jędrzejczak, otrzymał puchar ufundowany przez Gazetę Kościańską. Natomiast Jankowski Henryk, otrzymał puchar Dyrektora OSiR w Kościanie. Henryk Jankowski otrzymał puchar ufundowany przez Przemysława Korbik - Dyrektor OSiR w Kościanie. Ryszard Woźniak zdobywca IV miejsca, otrzymał puchar ufundowany przez JUNA TRANS ze Starych Oborzysk. Natomiast Jerzy Piechowiak otrzymał puchar od organizatorów Grand Prix Kościana. Puchar dla najlepszej w klasyfikacji kobiet - Barbary Skórzewskiej ufundował - Sklep Sportowy Mirosławy i Jana Biernackich w Kościanie. Puchar od organizatorów otrzymał, także najmłodszy uczestnik GP - 12 letni Jakub Błaszczyk z Dalabuszek.

Nagrodę główną ufundował sponsor cyklu GP - Brico Marche w Kościanie. Nagrody rzeczowe otrzymało 33 najlepszych zawodników GP Gminy Kościan.

Grzegorz Ratajczak, podsumowując Grand Prix 2014/2015 Gminy Kościan, stwierdził, że: „Turnieje obecnej edycji GP odbywają się po raz pierwszy wg regulaminu Wielkopolskiej Ligi Kopa Sportowego. Najważniejsze zmiany to wprowadzenie w licytacji „honorowego kopa”. Szansę na sukces przed ostatnim turniejem miało, co najmniej 20 zawodników. Jednak to Jędrzychowski Andrzej z Nowej Wsi został zwycięzcą Grand Prix Gminy Kościan. Cieszy nas także coraz większy udział zawodników z Wielkopolski w rywalizacji w Kościanie”.

Od redakcji - Grzegorz Ratajczak, jest członkiem komitetu organizacyjnego oraz pełni funkcję sędziego głównego Grand Prix Kościan a w kopa sportowego.

Kościan/Grzegorz Ratajczak

Wyniki do pobrania TUTAJ.

Wyniki Grand Prix TUTAJ.

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg