Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

       baner-MP-Szemud-17          baner-gniewino-17-PB

Grajmy w Baśkę – idzie jesień

grajmy w baske idzie jesien

Benedykt Mieszczak - gość naszej redakcji zachęcał do gry w baśkę. Fot. Piotr Pankanin

Od ubiegłego roku grupa entuzjastów gry w baśkę, wywodzących się z Więcborka i Sępólna, bierze udział w profesjonalnych rozgrywkach i zanotowała już znaczące sukcesy.

Czytaj więcej...

Jan Szczechowiak - Mistrz Baśki z Janowca Wielkopolskiego

ja szczechowiak mistrz z janowca

Od lewej: Waldemar Białecki, Leszek Derwich, Jan Szczechowiak

 

Pochodzący z Janowca Wielkopolskiego Jan Szczechowiak, w 2015 roku  jako pierwszy zawodnik w Polsce, zwyciężył w 3 klasyfikacjach turniejowych podczas dnia turniejowego. Na ranking składa się rywalizacja: indywidualna, w parach oraz w drużynie.

Czytaj więcej...

Kop to sama przyjemność

kop to pryjemność

Fot. Gazeta Kościańska

 

Grają, bo lubią. Dzięki temu odpoczywają, resetują głowy, zapominają o kłopotach, miło spędzają czas i spotykają znajomych. Dla niektórych kop to kultywowanie tradycji, porównywalnej z tańcem ludowym, przyśpiewkami, czy muzyką. Kartom podporządkowują prywatne życie. O kim mowa? Oczywiście o miłośnikach kopa

Czytaj więcej...

Wojciech i Mateusz Adas - zwyciężają w rankingu par Masters Kaszëbë 2015.

wojciech i mateusz adas

(od lewej: Franciszek Konkel, Mateusz Adas, Adam Sitarz, Wojciech Adas - Szpela Władysławowo)

 

25 października w Sierakowicach spotkali się zawodnicy i drużyny, które przystąpiły do rywalizacji o Mistrzostwo Pomorza. Był to także ostatni turniej zaliczany do rankingu Masters Kaszëbë. Mistrzostwa Pomorza – nie zmieniły układu rankingu par – zmiany zamienne nastąpiły na pozycjach drugiej i trzeciej – awans zanotowała para Adam Sitarz i Franciszek Konkel.

Czytaj więcej...

Franciszek Konkel - najlepszym baśkarzem w Masters Kaszëbë.

franciszek konkel najleprzym(Pierwszy z lewej: Franciszek Konkel – Szpela Władysławowo, pierwszy z prawej Henryk Mosiński – Kaszëbë Baszka Nowa Karczma)

25 października w Sierakowicach, odbyły się Mistrzostwa Pomorza, które były ostatnim turniejem zaliczanym do rankingu Masters Kaszëbë. Baśkarze rywalizowali w 12 turniejach, o miano najlepszego baśkarza Kaszub i Pomorza. Rywalizacja była bardzo wyrównana, dopiero wyniki z Sierakowic zdecydowały, kto został najlepszym baśkarzem w Masters Kaszëbë. Między poszczególnymi zawodnikami, są niewielkie różnice punktowe, które świadczą o bardzo wyrównanej rywalizacji.

Czytaj więcej...

Białogóra zwyciężyła w Masters Kaszëbë 2015 - najlepsza na Kaszubach i Pomorzu.

Białogóra-zwycięzcą-Masters

(od lewej: Ryszard Koziróg, Marek Baran, kpt. Andrzej Maszke, Jan Jamrus z Białogóry – zwycięzcy Masters Kaszëbë)

Na Pomorzu zakończyły się rozgrywki Masters Kaszëbë 2015. Ostatnim turniejem zaliczanym do rankingu, był turniej o Mistrzostwo Pomorza w Sierakowicach. Finałowa rozgrywka przebiegała między zespołami z Białogóry i Szpeli Władysławowo, którzy walczyli o końcowy trumf w Masters Kaszëbë.

Czytaj więcej...

Alfred Kosecki i Józef Wysocki zwycięzcami Masters Polska w rankingu par.

alfred kosecki pary

Alfred Kosecki i Józef Wysocki - wspólnie na podium I miejsce

Zakończył się cykl turniejów zaliczanych do Masters Polska 2015. Wyłoniliśmy w Masters Polska 2015, najlepszych baśkarzy w Polsce: indywidualnie, w parach oraz drużynowo. Scharakteryzowane zostały już klasyfikacje indywidualna oraz drużynowa. Pozostało już tylko przybliżyć zwycięzców ostatniego rankingu w parach, który także dostarczył dużo emocji rywalizującym parom.

Czytaj więcej...

Afred Kosecki zwycięzcą Masters Polska 2015.

kosecki zwyciezca masters

Alfred Kosecki – drugi z lewej

W Sulęczynie, zakończył się cykl turniejów zaliczanych do Masters Polska 2015. Celem Masters Polska 2015 było wyłonienie najlepszych baśkarzy w Polsce: indywidualnie, w parach oraz drużynowo. Do rankingu zaliczały się następujące turnieje: Puchar Polski w Brusach, Mistrzostwa Polski w Szemudzie, Tarcza Polski we Władysławowie, Mistrzostwa Europy w Szemudzie, Super Puchar Polski w Sulęczynie.

Czytaj więcej...

 

 

MŚ w brydżu - Polacy Mistrzami Świata.

brydz polacy mistrzami swiata

fot. KoeppiK/Wikipedia CC-BY-SA 3.0

 

Polacy po raz pierwszy w historii mistrzostw świata w brydżu sportowym zdobyli złoty medal. W finale najważniejszego turnieju, jakim jest Bermuda Bowl pokonali w Madrasie (Chennai) reprezentację Szwecji 308:293.

Cristiano Ronaldo dołącza do PokerStars!

ze swiata kart ronaldo

Gran Derbi w pokerze? Teraz to możliwe! Po tym, jak do grona członków zespołu PokerStars dołączył piłkarz Barcelony Neymar, teraz powody do radości mają również kibice Realu Madryt bowiem z pokerroomem związała się jego największa gwiazda!

 

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

bk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpremia_s.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg