Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

       baner-MP-Szemud-17          baner-gniewino-17-PB

Szemud. Mistrzostwa Polski – Masters Polska 2017.

szemud mistrzostwa polski 17

11 czerwca 2017 roku w Szemudzie w Gminnym Centrum Kultury Sportu i Rekreacji, odbędzie się turniej sportowy o Mistrzostwo Polski. Turniej będzie rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport, z asem serce – tzw. „Czerwona Baśka”.

 

Mistrzostwa Polski, będą rozgrywane w 3 kategoriach: drużynowej, par oraz indywidualnej pań, panów, podczas których zawodnicy rozegrają 5 rund po 32 rozdania.  Mistrzostwa Polski zaliczają się do rankingu Masters Polska 2017, na który składa się cykl V turniejów. Na podstawie uzyskanych wyników i prowadzonego rankingu, organizatorzy wyłonią i nagrodzą najlepszych baśkarzy w Polsce. 

 

Na Mistrzostwa Polski zaprasza Wójt Gminy Szemud Ryszard Kalkowski.  Do wygrania w turnieju Baśki w kategorii open, będą 3 telewizory 32 calowe. Dodatkowo dla uczestników turnieju przygotowano 70 pucharów i nagród rzeczowych. Wszyscy uczestnicy turnieju Baśki otrzymają pamiątkowy button.

 

Podczas Mistrzostw Polski zostanie podjęta próba pobicia rekordu w liczbie osób jednocześnie grających w baśkę. Czterysta dwadzieścia sześć graczy, to aktualny rekord Polski w liczbie osób jednocześnie grających w baśkę. Ustanowiony został w czerwcu 2015 roku podczas Mistrzostw Polski Baszka Mester Sport rozegranych w Szemudzie. W niedzielę 11 czerwca również w Szemudzie, odbędą się kolejne Mistrzostwa Polski Baszka Méster, podczas których zostanie podjęta próba pobicia tego rekordu.

 

Mistrzostwa Polski, zostaną rozegrane w Hali Sportowej - ul. Szkolna 4a. Drużyny do turnieju - czteroosobowe należy zgłaszać w dniu imprezy: 11 czerwca 2017 r., zapisy będą prowadzone od godz. 11/30 – 12/50. Turniej sportowy godz. 13.

 

Patronat honorowy:

Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego

Ryszard Kalkowski – Wójt Gminy Szemud

Kazimierz Plocke – Poseł RP

Na Mistrzostwa Polski do Szemuda, zapraszają:

Polska Federacja Baszka - Kop,

Gminne Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Szemudzie

Ogólnopolski Portal: www.kaszebe-baszka.pl.

 

masters polska logo

 

 

bk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpremia_s.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg