Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     baner-szemud-les18          baner-bytow-spp-18

Gmina Szemud. Zaprasza na Mistrzostwa Polski - Baszka Méster Sport 2018.

gm szemud zap baszka mester s

Zwycięzcy Mistrzostw Polski 2017

10 czerwca 2017 roku w Szemudzie w Gminnym Centrum Kultury Sportu i Rekreacji o godzinie 13 odbędzie się turniej sportowy o Mistrzostwo Polski. Będzie to wielkie święto Polskiej Baśki sportowej.

 

Turniej będzie rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport z asem serce - tzw. „Czerwona Baśka”. Mistrzostwa Polski, będą rozgrywane w 3 kategoriach: drużynowej, par oraz indywidualnej pań, panów, podczas których zawodnicy rozegrają 5 rund po 32 rozdania. Mistrzostwa Polski zaliczają się do rankingu Masters Polska 2018.

 

Mistrzostwa Polski zostaną rozegrane w rocznicę historycznego wyniku uzyskanego podczas ubiegłorocznych mistrzostw gdzie ustanowiono rekord w liczbie osób jednocześnie grających w baśkę. Czterysta czterdzieści cztery zawodników, to aktualny rekord Polski w liczbie osób jednocześnie grających w baśkę. Ustanowiony został w 11 czerwca 2017 roku podczas Mistrzostw Polski Baszka Mester Sport rozegranych w Szemudzie.

 

Organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników i pasjonatów gry do Szemuda Stolicy Polskiej Baśki. Przyjeżdżajcie w barwach biało-czerwonych, Dziennik Bałtycki przygotuje oprawę medialną z Mistrzostw Polski. Na najlepszych czekają wspaniałe nagrody oraz tytuły i miejsce w historii Polskiej Baśki.​

 

Sygnał do rywalizacji Mistrzostw Polski da Kazimierz Gruenholz, który specjalnie zagra na bazunie. Hymn baśkarzy poprowadzi Ireneusz Partyka.

Na Mistrzostwa Polski w karcianą Baśkę, zaprasza: Wójt gminy Szemud – Ryszard Kalkowski oraz Polska Federacja Baszka – Kop. Do wygrania w turnieju Baśki w kategorii open, będzie telewizor. Dodatkowo dla uczestników turnieju przygotowano 50 pucharów i nagród rzeczowych. Wszyscy uczestnicy turnieju Baśki otrzymają pamiątkowy button.

cnbm

Przyjedź, zagraj, wygraj - zostań Méstrã Baszczi

 

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg