Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

Masters Pomorze 2019 – Baśka z asem trefl.

MASTERS POMORZEEE

Stowarzyszenie Federacja Kaszëbë Baszka – Lës, zaprasza na rozgrywki zaliczane do rankingu Masters Pomorze 2019. Na cały cykl składa się 10 turniejów, które będą zaliczane do rankingu. W rankingu będą prowadzone trzy klasyfikacje: drużynowa, par oraz open panów i pań.

Rozgrywki Masters Pomorze 2019, będą rozgrywane wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport z asem trefl i pik (tzw. Czarna Baśka). Rywalizacja będzie prowadzona, w trzech rankingach indywidualnym, drużynowym oraz par. Drużyny oraz zawodnicy będą rywalizować w 10 turniejach. Wprowadzono zmianę regulaminową z wykorzystaniem jokiera (zastępstwo w turnieju). W każdym turnieju zostanie rozegranych 5 rund po 32 rozdania. Zawodnicy, będą rywalizować wg. nowej punktacji 6-4-2.

Organizatorzy w każdym turnieju zaliczanym do rankingu Masters Pomorze 2019, przewidzieli puchary oraz nagrody rzeczowe. Do wygrania w większości turniejów w kategorii open, będzie sprzęt AGD. Dodatkowo przygotowano dla każdego uczestnika turnieju pamiątkowy button.

W Masters Pomorze 2018 w finale rozgrywek, zostanie nagrodzonych pucharami i nagrodami rzeczowymi: 5 drużyn, 5 par, 15 panów oraz 3 panie. Dla zwycięzcy w kategorii indywidualnej open, przygotowano nagrody w postaci telewizora. Łącznie organizatorzy zabezpieczyli 48 nagród i pucharów na finał Masters Pomorze 2018.

W Masters Pomorze 2019 w regulaminie nie będzie zmian w związanych z jokierem, która będzie dotyczyła sklasyfikowania najlepszych na podstawie 10 turniejów. Możliwość wykorzystania jokiera (zawodnika w zastępstwie), którego wynik będzie liczony do rankingu ind. i par danego zawodnika. Do sklasyfikowania w rankingu wystarczy udział na podstawie zgłoszonego formularza.

Drużyny, które wyrażą chęć udziału w Masters Pomorze 2019, będą musiały wypełnić kartę zgłoszenia i podać podstawowy skład 4 osób do klasyfikowania w rankingu. Zgłoszona drużyna do rankingu Masters Pomorze 2019, żeby być klasyfikowana w danym turnieju– musi wystąpić w 50% osobowym składzie zgłoszonej drużyny do rozgrywek (2 zawodników). Podobnie rzecz się ma w rywalizacji par (min. 1 zawodnik plus jokier).

Patronat honorowy:

  • Kazimierz Plocke - Poseł RP
  • Jan Kleinszmidt - Przewodniczący Sejmiku  Województwa Pomorskiego
  • Marek Zimakowski – Wójt Gminy Przywidz
  • Stanisław Kobus - Wiceprezes ZG Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego

 

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg