Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     baner-BC-18             baner-DLB3012

Masters Pomorze 2018 – Baśka z asem trefl.

MASTERS POMORZEEE

Stowarzyszenie Federacja Kaszëbë Baszka – Lës, zaprasza na rozgrywki zaliczane do rankingu Masters Pomorze 2018. Na cały cykl składa się 10 turniejów, które będą zaliczane do rankingu. W rankingu będą prowadzone trzy klasyfikacje: drużynowa, par oraz open panów i pań.

Rozgrywki Masters Pomorze 2018, będą rozgrywane wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport z asem trefl i pik (tzw. Czarna Baśka). Rywalizacja będzie prowadzona, w trzech rankingach indywidualnym, drużynowym oraz par. Drużyny oraz zawodnicy będą rywalizować w 10 turniejach. Wprowadzono zmianę regulaminową z wykorzystaniem jokiera (zastępstwo w turnieju). W każdym turnieju zostanie rozegranych 5 rund po 32 rozdania. Zawodnicy, będą rywalizować wg. nowej punktacji 6-4-2.

Organizatorzy w każdym turnieju zaliczanym do rankingu Masters Pomorze 2018, przewidzieli 40 sztuk pucharów oraz nagród rzeczowych. Do wygrania w większości turniejów w kategorii open, będzie sprzęt AGD. Dodatkowo przygotowano dla każdego uczestnika turnieju pamiątkowy button.

W Masters Pomorze 2018 w finale rozgrywek, zostanie nagrodzonych pucharami i nagrodami rzeczowymi: 10 drużyn, 10 par, 15 panów oraz 5 pań. Dla zwycięzcy w kategorii indywidualnej open, przygotowano nagrody w postaci telewizora. Łącznie organizatorzy zabezpieczyli 80 nagród i pucharów na finał Masters Pomorze 2018.

W Masters Pomorze 2018 wprowadzono zmianę w regulaminie, która będzie dotyczyła sklasyfikowania najlepszych na podstawie 10 turniejów. Nowością jest możliwość wykorzystania jokiera (zawodnika w zastępstwie), którego wynik będzie liczony do rankingu ind. i par danego zawodnika. Do sklasyfikowania w rankingu wystarczy udział na podstawie zgłoszonego formularza.

Drużyny, które wyrażą chęć udziału w Masters Pomorze 2018, będą musiały wypełnić kartę zgłoszenia i podać podstawowy skład 4 osób do klasyfikowania w rankingu. Zgłoszona drużyna do rankingu Masters Pomorze 2018, żeby być klasyfikowana w danym turnieju– musi wystąpić w 50% osobowym składzie zgłoszonej drużyny do rozgrywek (2 zawodników). Podobnie rzecz się ma w rywalizacji par (min. 1 zawodnik plus jokier).

Ranking Masters Pomorze 2018, zapewni Państwu niezapomniane emocje, ponieważ rywalizacja w Czarną Baśkę zalicza się do królewskiej odmiany Baśki. Tytułów będzie broniła Baska Białogóra i Ryszard Koziróg

Patronat honorowy:

  • Kazimierz Plocke - Poseł RP
  • Jan Kleinszmidt - Przewodniczący Sejmiku  Województwa Pomorskiego
  • Marek Zimakowski – Wójt Gminy Przywidz
  • Stanisław Kobus - Wiceprezes ZG Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego
  • Michał Kowalski – Dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie

Do rywalizacji w Masters Pomorze 2018, zaprasza:

Stowarzyszenie Federacja Kaszëbë Baszka - Lës

Portal: www.kaszebe-baszka.pl.

 

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg