Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy
Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 15/150131BorekW oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Borek Wlkp. Fabiś Tadeusz i Venetia Ostrów – wygrywają I kolejkę Wielkopolskiej Ligi Kopa Sportowego.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 15/150131BorekW oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

31 stycznia w Borku Wielkopolskim w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury Borku Wielkopolskim, rozegrano I kolejkę Wielkopolskiej Ligi Kopa Sportowego – sezon 2015. W turnieju rywalizowało 100 zawodników i 25 drużyn. W turnieju grano wg. przepisów gry w kopa sportowego. Drużyny rozegrały 5 rund po 32 rozdania.

 

 

 

Najmłodszym zawodnikiem rozgrywek był Błaszczyk Jakub lat 12 z Dalabuszek, który uzyskał 11 pkt dużych i – 38 małych klasując się na 70 pozycji. Wśród kobiet Baraniak Elżbieta uzyskała 11 pkt dużych i + 5 małych , a Skórzewska Barbara 11 pkt dużych i – 26 małych kształtując się odpowiednio na 64 i 66 miejscu w kategorii indywidualnej na Króla Ligi 2015r. Składam tym osobom serdeczne podziękowanie za odwagę i udział w turnieju oraz zachęcam do dalszych rozgrywek. Być może będziecie wzorem do pozostałej młodzieży i kobiet, którzy ślad za Wami przystąpią do WLKS i będą czynnie uczestniczyć w rozgrywkach. Tego Wam i sobie życzę.

Po pierwszej kolejce na Króla WLKS 2015 awansował Fabis Tadeusz z drużyny Czempin uzyskując 18 pkt dużych i +173 małych. Na drugim miejscu tuż za nim z dorobkiem 18 pkt dużych i +89 małych uklasował się Stelmach Jacek z drużyny Sob-Metal Jutrosin. Trzecie miejsce zajął Marciniak Edward z drużyny Venetia Ostrów zdobywając 17,5 pkt dużych i +133 małe.) oraz Tadeusza Piaskowskiego (Przeźmierowo), Andrzeja Burlage (Śrem Jeziorany) i Mirosława Kędziorę (Kobylniki).

Drużynowo zwyciężyła Venetia Ostrów (Kuźma Henryk, Leśmierowski Andrzej, Marciniak Edward, Staszak Andrzej). Drugie miejsce zdobyła drużyna Kobylniki (Ciszak Jerzy, Kędziora Mirosław, Skórzewska Barbara, Skórzewski Andrzej). Natomiast na trzecim miejscu finiszowała drużyna Borek Wlkp. I (Biedrowski Gwidon, Dopierała Michał, Skrzypczak Roman, Tacka Hieronim). Dalsze miejsca wywalczyli Śrem IV, Śrem Jeziorany oraz Czempiń.

Zawodnicy indywidualnie od 1 do 10 miejsca zostali uhonorowani upominkami, a 3 pierwsze drużyny medalami. Dobrej sportowej rywalizacji towarzyszył obfity poczęstunek i tradycyjna zupa „kopówka”.

Początkujących informuję, że na zakończenie rozgrywek ligowych WLKS w 2015r pierwszych 10 drużyn, które uzyskają najwięcej punktów zostanie uhonorowanych upominkami pieniężnymi, dyplomami. Dodatkowo I drużyna otrzyma szarfy jako drużynowy Mistrz WLKS 2015r. Król WLKS 2015 czyli gracz , który uzyska najwięcej punktów otrzyma puchar, dyplom, szarfę i koronę Króla .

Serdecznie gratuluję wszystkim wygranym, a tym , którzy nie znaleźli się na tzw. „pudle” zachęcam do lepszej sportowej rywalizacji i życzę dalszych sukcesów na łonie kopa sportowego.

Pozostałe wyniki można zobaczyć w zakładce „turnieje ligowe”, a zdjęcia w zakładce „galeria”.

Już dzisiaj chciałbym zaprosić wszystkich sympatyków kopa sportowego na turniej o puchar Burmistrza Borku Wlkp P. Marka Rożka, który odbędzie się w dniu 28.02.2015r o godz.18.00 w Restauracji Impresja ( stacja paliw) w Borku Wlkp przy ul. Powstańców Wlkp nr 26a. Kolejne zaproszenia na turnieje znajdziecie państwo w zakładce „zaproszenia na turnieje”

Borek Wielkopolski/Prezes WLKS - Hieronim Tacka

 

 

Wyniki do pobrania TUTAJ.

{gallery}15/150131BorekW{/gallery}

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg