Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

Donatowo. Roman Cichocki wygrał IV Grand Prix Gminy Kościan.

150124Donatowo1124 stycznia w Donatowie, odbyło się IV Grand Prix 2014/2015 Gminy Kościan w kopa sportowego. W turnieju rozegrano 5 rund, w których rywalizowało 164 zawodników.

Zwycięzcą IV Grand Prix, został Roman Cichocki ze Starej przysieki. Na drugim miejscu uplasował się Mirosław Witczak z Żabinka. Ostatnie miejsce na podium zajął Eugeniusz Bednarek z Kościana. Dalsze miejsca zajęli następujący zawodnicy: Mieczysław Wojtkowski – Śrem, Eugeniusz Budzyń – Kościan, Mirosław Kaźmierczak – Jarogniewice, Henryk Dziubała – Kunowo, Józef Ciszewski - Nowy Dębiec, Stanisław Skrzypczak – Krzywiń, Czesław Jurga – Kościan.

 

Liderem Grand Prix Gminy Kościan jest Henryk Jankowski - Turew. Drugie miejsce zajmuje Stanisław Sikora - Stary Lubosz. Natomiast na trzeciej pozycji znajduje się Stefan Olejnik - Kościan. Dalsze miejsca zajmują: Ryszard Woźniak - Piaski, Mirosław Ciszewski - Nowy Dębiec, Jerzy Domagalski Szamotuły, Andrzej Jędrzychowski -Nowa Wieś, Mariusz Staroń – Borowo.

Grzegorz Ratajczak, udzielił specjalnego komentarza do obecnej edycji Grand Prix 2014/2015 Gminy Kościan. „ Turnieje obecnej edycji GP odbywają się po raz pierwszy wg regulaminu Wielkopolskiej Ligi Kopa Sportowego. Najważniejsze zmiany to wprowadzenie w licytacji „honorowego kopa” tzn., że  zawodnik, który w wyniku rozdania kart otrzyma cztery dziesiątki i zgłosi ten fakt pozostałym graczom przy stole otrzymuje 30 pkt. Druga zmiana dotyczy punktacji stolikowej (duże punkty). Dotychczas  za wygranie rundy przy danym stole zawodnik otrzymywał  5 pkt dużych za drugie miejsce 3 pkt za 3 miejsce 1 pkt a za  4 miejsce 0 punktów. Obecnie jest to odpowiednio 3,2,1,0. To spowodowało, że różnica między poszczególnymi zawodnikami w czołówce jest minimalna co czyni rywalizację bardziej interesującą. Z klasyfikacji po czterech rundach widać, że nie ma zdecydowanego faworyta a szanse na końcowy sukces ma co najmniej 20 zawodników. Ta edycja jest także rekordowa pod względem liczby uczestników. Do tej pory największa liczba zawodników brała udział w edycji 2012/2013 tj. 248, a w obecnym sezonie po 4 rundach lista zawiera już 265 nazwisk”. 

Od redakcji - Grzegorz Ratajczak, jest członkiem komitetu organizacyjnego oraz pełni funkcję sędziego głównego Grand Prix Kościan a w kopa sportowego.

Patronat honorowy:

Wójt Gminy Kościan – Andrzej Przybyła

Patronat medialny:

Gazeta Kościańska

Portal kaszebe-baszka.pl

Patronat sponsorski:

BRICO Marche

V Grand Prix Gminy Kościan, odbędzie się 7 lutego w Starym Luboszu – godz.18.

Kościan/Grzegorz Ratajczak

Wyniki Donatowo do pobrania TUTAJ

Wyniki Grand PRIX do pobrania TUTAJ

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg