Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

       baner-MP-Szemud-17          baner-gniewino-17-PB

Jan Szczechowiak - Mistrz Baśki z Janowca Wielkopolskiego

ja szczechowiak mistrz z janowca

Od lewej: Waldemar Białecki, Leszek Derwich, Jan Szczechowiak

 

Pochodzący z Janowca Wielkopolskiego Jan Szczechowiak, w 2015 roku  jako pierwszy zawodnik w Polsce, zwyciężył w 3 klasyfikacjach turniejowych podczas dnia turniejowego. Na ranking składa się rywalizacja: indywidualna, w parach oraz w drużynie.

Swój zwycięski marsz w 2015 roku, zaczął od zdobycia w marcu Pucharu Kaszëbë Baszka w Nowej Karczmie. Następnie zanotował fantastyczny w step w mistrzostwach polski w Szemudzie, gdzie w pobitym polu zostawił 425 zawodników i  został Mistrzem Polski indywidualnie. Kolejny sukces to zdobycie Tarczy Polski w rywalizacji drużyn we Władysławowie. Zwieńczeniem znakomitego sezonu był Super Puchar Polski w Sulęczynie podczas którego zwyciężył ponownie we wszystkich trzech kategoriach.

Jan Szczechowiak był nie tylko pierwszym zwycięzcą wszystkich kategorii podczas dnia turniejowego ale swój sukces powtórzył w danym roku po raz kolejny. Zawodnik Wełny Janowiec Wielkopolski, obecnie reprezentujący Kaszëbë Baszka Nowa Karczma, jest jedną z największych gwiazd Baśki sportowej.

Portal kaszebe-baszka.pl, życzy kolejnych sukcesów…

 

 

MŚ w brydżu - Polacy Mistrzami Świata.

brydz polacy mistrzami swiata

fot. KoeppiK/Wikipedia CC-BY-SA 3.0

 

Polacy po raz pierwszy w historii mistrzostw świata w brydżu sportowym zdobyli złoty medal. W finale najważniejszego turnieju, jakim jest Bermuda Bowl pokonali w Madrasie (Chennai) reprezentację Szwecji 308:293.

Cristiano Ronaldo dołącza do PokerStars!

ze swiata kart ronaldo

Gran Derbi w pokerze? Teraz to możliwe! Po tym, jak do grona członków zespołu PokerStars dołączył piłkarz Barcelony Neymar, teraz powody do radości mają również kibice Realu Madryt bowiem z pokerroomem związała się jego największa gwiazda!

 

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

bk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpremia_s.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg