Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

       baner-ps-gniewi-19         baner-tp-st-ki-19

Czesław Francke wygrywa VI memoriał w kopa sportowego im. Jacka Prędkiego.

190309Pszczyna04

W sobotni wieczór 9 marca w sali wiejskiej Przyczyna Dolna (gmina Wschowa) odbył się kolejny VI memoriał w kopa sportowego im. Jacka Prędkiego zmarłego w 2013 roku. Cechowała go otwartość, pogoda ducha, połączona z życzliwością wobec drugiego człowieka. Zawsze rywalizował fair play i takiego go zapamiętaliśmy.

 

Uroczystego otwarcia turnieju, dokonał organizator Edward Jankowski w towarzystwie głównego sponsora turnieju Zbigniewa Kłosa. Zanim uczestnicy rozpoczęli rywalizacje minutą ciszy uczcili pamięć zmarłego Jacka Prędkiego i kilka dni temu zmarłego nagle Zbigniewa Kurka - lat 77.

 

Warto od razu podać, że do batalii o punkty zasiadło przy 26 stolikach 104 zawodników. Rozegrano 4 rundy po 32 rozdania zamiast 5, a główną przyczyną była awaria w dostawie energii na skutek huraganowego wiatru zostaliśmy pozbawieni prądu. Nikt jednak nie narzekał. Większość zawodników liczyło na dobry wynik i cenną nagrodę. Tym razem zwycięstwo odnotował na swoim koncie Czesław Francke – Szkaradowo, który wywalczył główną nagrodę pralkę automatyczną oraz puchar. Drugie miejsce zajął Zdzisław Tkacz - Wschowa, na trzecim miejscu rywalizacje ukończył Zbigniew Skrzypek - Gostyń.

 

Dla 35 czołowych graczy były atrakcyjne nagrody rzeczowe i puchary. Pucharem została uhonorowana najlepsza z kobiet Małgorzata Staśkiewicz, a najstarszy zawodnik Leonard Majchrzak upominkiem. W uroczystość wręczenia pucharów i nagród uczestniczył Edward Jankowski w towarzystwie Zbigniewa Kłosa. Profesjonalną obsługę techniczną zawodów zapewnił Hieronim Tacka - prezes Wielkopolskiej Ligi Kopa Sportowego w towarzystwie Wiesława Lisiaka. 

 

Info. Henryk Grobelny

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg