Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

       baner-ps-gniewi-19         baner-tp-st-ki-19

Lipusz. Asy Chojnice i Kazimierz Narloch zdobywcami Pucharu Kaszub.

190310Lipusz01

10 marca 2019 roku w Lipuszu, odbył się turniej sportowy o Puchar Kaszub w Baśkę. Turniej karcianej Baśki, został rozegrany pod patronatem Wójta Gminy Lipusz Mirosława Ebertowskiego.

 

Dla uczestników turnieju przygotowano puchary i nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy turnieju Baśki otrzymali pamiątkowy button. Turniej jest zaliczany do rankingu Masters Kaszëbë 2019. Na uczestników turnieju czekało swojskie jadło przygotowane przez KGW z Lipusza. Turniej Baśki, został rozegrany w Zespole Szkół w Lipuszu.

 

Puchar Kaszub zdobył Narloch Kazimierz - Borowiacy Chojnice. Drugie miejsce zajął Borzych Franciszek - Asy Chojnice. Trzecie miejsce zdobył Jamrus Jan - Baśka Białogóra.

 

W rywalizacji par wygrali Borowiacy Chojnice - Narloch Kazimierz i Cyborowski Roman. Drugie miejsce zajęła para Borzych Franciszek i Antkiewicz Stanisław - Asy Chojnice. Trzecie miejsce zdobyli zawodnicy Baśki Białogóra - Maszke Andrzej i Jamrus Jan.

 

Najlepszym zespołem Pucharu Kaszub, zostały Asy Chojnice – kpt. Kiedrowski Tadeusz, Karnowski Tadeusz, Borzych Franciszek, Antkiewicz Stanisław. Drugie miejsce zajęli Borowiacy Chojnice – kpt. Trześniewski Kazimierz, Słomiński Jan, Narloch Kazimierz i Cyborowski Roman. Trzecie miejsce przypadło zespołowi Leider Polska – kpt. Szczechowiak Jan, Domżawski Włodzimierz, Storman Michał i Spierewka Czesław.

 

Patronat honorowy:

Wójt Gminy Lipusz - Mirosław Ebertowski

Dyrektor GOKSiR – Kamila Żywicka

 

Organizatorem Pucharu Kaszub w karcianą Baśkę, było Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Lipuszu.

 

masters kaszebe

 

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg