Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

    baner-zt-z19           

Józef Ciszewski z Nowego Dębca Mistrzem Gminy Kościan w kopa sportowego.

190310Koscian12

W niedzielę 10 marca. w Domu Kultury Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego w Kościanie odbyły się XII Otwarte Mistrzostwa Gminy Kościan w kopa sportowego, nad którymi patronat honorowy sprawowali Wójt Gminy Kościan Andrzej Przybyła i Przewodniczący Rady Gminy Kościan Jan Szczepaniak.

Uczestniczyło w nich 148 zawodników, w tym 6 pań. Poza liczną reprezentacją powiatu kościańskiego w mistrzostwach uczestniczyli także zawodnicy z powiatów: poznańskiego, śremskiego, średzkiego, leszczyńskiego, gostyńskiego, grodziskiego, wolsztyńskiego, rawickiego i obornickiego.

Przed rozpoczęciem zmagań nastąpiło podsumowanie Grand Prix Powiatu Kościańskiego w kopa sportowego w sezonie 2018/2019 oraz wręczenie pucharów i nagród.

Puchar Starosty Kościańskiego Henryka Bartoszewskiego za zwycięstwo w zakończonej edycji GP odebrał Oskar Walenciak z Piotrkowic. Jerzy Cieślak z Kościana za zajęcie drugiego miejsca otrzymał puchar Gazety Kościańskiej. Puchar Kościańskiego Stowarzyszenia Kopa Sportowego za trzecie miejsce wręczony został Mieczysławowi Homskiemu z Kościana. Danuta Buchwald z Wilkowa Polskiego za wygranie klasyfikacji kobiet uhonorowana została pucharem Przewodniczącej Rady Powiatu Kościańskiego Iwony Bereszyńskiej. Nagrody otrzymali zawodnicy, którzy uplasowali się w czołowej trzydziestce oraz zwyciężczyni w kategorii pań.

Po zakończonej ceremonii wręczenia pucharów i nagród za GP uczestnicy mistrzostw przystąpili do sportowej rywalizacji w klasyfikacji indywidualnej, par i drużynowej.

Mistrzem Gminy Kościan na rok 2019 został Józef Ciszewski – CISZEWSKI TEAM Nowy Dębiec, który zdobywając puchar oraz główną nagrodę, ufundowane przez Wójta Gminy Kościan. Drugie miejsce zajął,tracąc do zwycięzcy zaledwie 0,5 punkta – Jacek Cielebąk – LOLO-BRUK Kościan i odebrał puchar Przewodniczącego Rady Gminy Kościan. Na trzecim miejscu rywalizacje ukończył Andrzej Robakowski – TREFL Rawicz, który otrzymałpuchar Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kościanie.

Kolejne miejsca zajęli 4. Jerzy Piaskowski – ASY Przeźmierowo, 5. Stanisław Furmaniak – FURMAN Kiełpiny, 6. Bronisław Stachowiak – TEAM Jagoda Kościan, 7. Jadwiga Hampel – Nielęgowo, 8. Piotr Kaźmierczak – ORŁY Głuchowo, 9. Roman Kąkolewski – OLIMPIA Stary Lubosz, 10. Ryszard Hohensee – PIKI Stare Bojanowo.

W kategorii kobiet zwyciężyła Jadwiga Hampel – Nielęgowo zdobywając puchar ufundowany przez Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kościanie.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężył zespół Ciszewski TEAM Nowy Dębiec w składzie: Józef, Remigiusz i Mirosław Ciszewscy oraz Marek Mokronowski. Drugie miejsce zajęła drużyna FREFL Rawicz występująca w składzie: Andrzej Robakowski, Czesław Francke, Aleksander Balcerzak i Leszek Kujawski. Na trzecim miejscu mistrzostwa zakończył zespół ASY Przeźmierowo w składzie: Roman Michalak, Jerzy i Tadeusz Piaskowscy oraz Zenon Kulczyński.

Klasyfikację par wygrał duet ASY Przeźmierowo Roman Michalak i Jerzy Piaskowski, wyprzedzając parę Józef i Remigiusz Ciszewscy z Ciszewski TEAM Nowy Dębiec. Na trzecim stopniu podium stanęli Stanisław Furmaniak i Jerzy Adamczak – FURMAN Kiełpiny.

Łącznie nagrody otrzymało 25 najlepszych zawodników w klasyfikacji indywidualnej, najlepsza kobieta oraz trzy pierwsze drużyny i pary. Puchary i nagrody wręczył Wójt Gminy Kościan Andrzej Przybyła w towarzystwie Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kościanie Artura Opasa.

Obowiązki sędziego głównego pełnił Adam Wysocki a sprawną obsługę techniczną zapewnił Kacper Ratajczak. Organizatorami mistrzostw byli Kościańskie Stowarzyszenie Kopa Sportowego i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościanie.

Grzegorz Ratajczak

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg