KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

baner-mechowa18             baner-zuk-zlota18

Zdzisław Majorek z TEAM Jagoda Kościan mistrzem powiatu Kościańskiego w kopa.

zdzisl-major-koscia

11 marca 2018 r. w Domu Kultury Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego w Kościanie, odbyły się XIII Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w kopa sportowego. W turnieju uczestniczyło w nich 124 zawodników, w tym 5 pań.

Mistrzostwa zostały zorganizowane przez Kościańskie Stowarzyszeni Kopa Sportowego pod patronatem honorowym Starosty Kościańskiego Bernarda Turskiego i Przewodniczącego Rady Powiatu Kościańskiego Pawła Buksalewicza. Patronat medialny nad mistrzostwami sprawowała Gazeta Kościańska.

W tegorocznych mistrzostwach po raz pierwszy prowadzona była klasyfikacja w czterech kategoriach: open, kobiet, par i drużynowa. Rywalizacja toczyła się według regulaminu Wielkopolskiej Ligi Kopa Sportowego, podczas której rozegrano 5 rund po 32 rozdania.

Mistrzem Powiatu Kościańskiego na rok 2018 został Zdzisław Majorek reprezentujący TEAM Jagoda Kościan. Zwycięzca odebrał puchar i główną nagrodę ufundowane przez Starostę Kościańskiego. Drugie miejsce zajął Jerzy Cieślak z JAN-KOP-RZEŹNK Kościan, który otrzymał puchar Gazety Kościańskiej. Na trzecim miejscu uplasował się Wojciech Glinkowski – Dalabuszki, który odebrał puchar ufundowany przez Prezesa Powiatowego Stowarzyszenia LZS. W czołówce znaleźli się jeszcze: 4. Roman Kąkolewski OLIMPIA Lubosz Stary, 5.Henryk Jankowski - R.R. Rąbinek, 6. Lech Trąbka - LOLO-BRUK Kościan, 7. Tadeusz Śmichurski, 8. Przemysław Dziamski – zawodnicy CHAMPION Czempiń, 9. Zenon Kulczyński – WLKS Przeźmierowo, 10. Przemysław Grzegorczyk – ASY Gołębin. Elżbieta Baraniak z drużyny Dalabuszki ukończyła rywalizację na 15 miejscu w klasyfikacji generalnej i wygrała kategorię kobiet i odebrała puchar, ufundowany przez Przewodniczącego Rady Powiatu Kościańskiego.

Drużynowym mistrzem powiatu został TEAM Jagoda Kościan, grający w składzie Grzegorz Ratajczak, Mariusz Staroń, Bronisław Stachowiak i Zdzisław Majorek. Na drugim miejscu sklasyfikowano zespół ORŁY Głuchowo w składzie : Ryszard Konfederak, Jan Gigoń, Mieczysław Homski i Henryk Dziubała. Natomiast trzecie miejsce zajęła drużyna Asy Gołębin, którą tworzyli Tadeusz i Przemysław Grzegorczyk, Robert Grycz oraz Andrzej Sobkowiak. Zawodnicy z poszczególnych drużyn zostali uhonorowani złotymi, srebrnymi i brązowymi medalami oraz nagrodami.

Klasyfikację par wygrał duet Elżbieta Baraniak i Wojciech Glinkowski – Dalabuszki. Na drugim stopniu podium stanęli Jerzy Cieślak i Stanisław Dominiczak reprezentujący JAN-KOP-RZEŹNIK Kościan. Trzecie miejsce zajęła para TEAM Jagoda Kościan: Bronisław Stachowiak i Zdzisław Majorek.

Obowiązki sędziowskie pełnili Adam Wysocki i Mirosław Ciszewski.

Mistrzostwa były okazją do podsumowania Grand Prix Powiatu Kościańskiego w sezonie 2017/2018 oraz wręczenie pucharów i nagród. Puchar Starosty Kościańskiego za wygranie obecnej edycji GP odebrał Marian Walkowiak ze Rogaczewa Wielkiego. Ryszard Borowczyk ze Śremu, który uplasował się na drugim miejscu uhonorowany został pucharem Gazety Kościańskiej. Trzecie miejsce zajął Jerzy Piechowiak z Kościana, który otrzymał puchar ufundowany przez Prezesa Powiatowego Stowarzyszenia Ludowych Zespołów Sportowych Mirosława Dudę. Puchary i nagrody wręczył Grzegorz Ratajczak – Członek Zarządu Powiatu Kościańskiego, jednocześnie Prezes Kościańskiego Stowarzyszenia Kopa Sportowego.

W najbliższą sobotę 17 marca Kościańskie Stowarzyszenie Kopa Sportowego jest współorganizatorem Charytatywnego Turnieju Kopa „Otwórzmy serca dla Macieja i Michasi”. Patronat honorowy nad turniejem objął Przewodniczy Rady Miejskiej Kościana Piotr Ruszkiewicz, który ufundował puchary dla trzech najlepszych zawodników. Pucharów będzie więcej a dzięki hojności sponsorów organizatorzy zapewniają także atrakcyjne nagrody i poczęstunek.

Miejsce – Dom Kultury Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego w Kościanie. Początek o godzinie 1800.

Grzegorz Ratajczak

Wyniki znajdują się tutaj

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

MŚ w brydżu - Polacy Mistrzami Świata.

brydz polacy mistrzami swiata

Polacy po raz pierwszy w historii mistrzostw świata w brydżu sportowym zdobyli złoty medal. W finale najważniejszego turnieju, jakim jest Bermuda Bowl pokonali w Madrasie (Chennai) reprezentację Szwecji 308:293.