Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     baner-mrocza-MK18             baner-mrocza-MGK-18

Janusz Jaworowski i Klimek Grudziądz zwycięzcami Masters Kaszëbë 2017

janusz jawor klimek gr

Klimek Grudziądz – Klajborowski Janusz, Lipowski Mirosław, Ciernicki Wojciech, Jaworowski Janusz.

Masters Kaszëbë 2017 osiągnął metę, najwięcej zimnej krwi zachował Klimek Grudziądz i Janusz Jaworowski, którzy sięgnęli po końcowe zwycięstwo w rankingu.

Za nami Mistrzostwa Pomorza, które były ostatnim turniejem zaliczanym do rankingu Masters Kaszëbë 2017. Wspaniałe zwycięstwo we wszystkich rankingach odniósł Klimek Grudziądz, który po ubiegłorocznym zwycięstwie w Masters Polska dopisał kolejny sukces sportowy do swojej kolekcji.

Zwycięzcą rankingu indywidualnego, został Jaworowski Janusz – Klimek Grudziądz, który popisał się fantastycznym finiszem na końcu rozgrywek, odnosząc wspaniałe zwycięstwo. Drugie miejsce zdobył Karnowski Tadeusz - Asy Chojnice, który dzielnie do końca walczył o zwycięstwo, nieznacznie ustępując zwycięzcy. Trzecie miejsce na podium zdobył Klajborowski Janusz - Klimek Grudziądz, który także był blisko wygranej. Na czwartym miejscu finiszował dotychczasowy lider Sadowski Grzegorz - GKS Kołczygłowy, który zanotował kosztowną wpadkę i musiał ustąpić miejsca na podium. Wśród najlepszych zawodników rankingu rywalizację ukończyli także:  V. Miszka Bogdan - RemuS Żelistrzewo, VI. Pallach Jan - Luzino I, VII. Mosiński Henryk - Kaszebe Baszka Nowa Karczma, VIII. Iwaniuk Wacław - Tornado Lębork, IX. Miiller Gerard - Kaszuby Lębork, X. Dominiecki Tadeusz - Tornado Lębork., XI. Urich Jerzy - Tornado Lębork, XII. Kawski Franciszek - MIR-WO Łasin, XIII. Malek Tadeusz - Baszta Bytów, XIV. Rojek Zdzisław – Pogorszewo, XV. Kania Marcin - Relaks Runowo. Najlepszą zawodniczką rozgrywek została Bołtruczyk Maria – Baszta Bytów. Dobrze radził sobie w rywalizacji z bardziej utytułowanym zawodnikami, Czapiewski Paweł - Sól Wieliczka, najmłodszy uczestnik Masters Kaszëbë.

W rankingu par zwycięstwo odniósł Klimek Grudziądz - Jaworowski Janusz i Klajborowski Janusz z Klimka Grudziądz, którzy potwierdzili, że są bardzo mocna parą. Drugie miejsce zdobyło Tornado Lębork - Dominiecki Tadeusz i Urich Jerzy, którzy po raz kolejny potwierdzają, że należą do najlepszych par sportowych. Na trzecim miejscu rywalizację ukończył czarny koń rozgrywek Asy Chojnice - Kiedrowski Tadeusz i Karnowski Tadeusz. Blisko podium finiszowali także  Dudycz Stanisław i Sadowski Grzegorz - Gmina Kołczygłowy, którzy do końca walczyli o końcową wygraną. Kolejne miejsca w rywalizacji par zajęli: V. MIR-WO Łasin - Latosiński Marek i Kawski Franciszek, VI. Kaszuby Lębork - Gosz Tadeusz i Miiller Gerard, VII. Baszta Bytów - Bołtruczyk Maria i Malek Tadeusz, VII. Tornado Lębork - Gontar Michał i Iwaniuk Wacław, IX. Pogorszewo - Rojek Zdzisław i Kostuch Bernard, X. Kaszëbë Baszka Nowa Karczma - Mosiński Henryk i Piełowski Janusz. Rywalizacja do końca była bardzo wyrównana i nafteny rok powinien przynieść nowe rozstrzygnięcia.

W rywalizacji zespołów, tempo gry dyktował Klimek Grudziądz (kpt. Lipowski Mirosław, Ciernicki Wojciech, Klajborowski Janusz, Jaworowski Janusz), który osiągnął kolejny zwycięski szczyt w Baśce. Drugie miejsce w rankingu zajął ubiegłoroczny zwycięzca rozgrywek Tornado Lębork – kpt. Dominiecki Tadeusz, Gontar Michał, Iwaniuk Waclaw, Urich Jerzy. Trzecie miejsce na podium zdobył po wspaniałym finiszu zespół Kaszuby Lębork – kpt. Gosz Tadeusz, Miiller Gerard, Michniewicz Józef, Rudyk Bogdan. Wsród najlepszych zespołów rankingu sklasyfikowano także: IV. Gminę Kołczygłowy, V. MIR-WO Łasin, VI. Kaszëbë Baszka Nowa Karczma, VII. RemuS Żelistrzewo, VIII. Baszta Bytów, IX. Asy Chojnice i X. Wejher Wejherowo. Ambitne plany w tegorocznych rozgrywkach miały także inne zespoły, jednak ambitnie będą musiały powalczyć w przyszłym roku.

Na cały cykl Masters Kaszëbë 2017 składa się 10 turniejów, których wyniki były zaliczane do rankingu. Rywalizacja była prowadzona, w trzech rankingach indywidualnym, drużynowym oraz par. Drużyny oraz zawodnicy rywalizowali na dystansie 10 turniejów z których do rankingu zalicza się 8 najlepszych wyników.

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg