baner-gniiewino-17          baner-wladys-cetn

Sukcesy miłośników kopa z powiatu kościańskiego

sukc mil kopa p ko

Sukcesy miłośników kopa z naszego powiatu (© Arch. KSKS)

Zawodnicy Kościańskiego Stowarzyszenia Kopa Sportowego zdominowali V Mistrzostwa Polski w kopa, które odbywały się w tym roku w Międzychodzie. Kazimierz Książyk z drużyny Sępy Kawczyn został m.in. Mistrzem Polski

W jubileuszowych Mistrzostwach Polski rywalizowało 256 zawodników. Klasyfikację indywidualną wygrał i mistrzem na rok 2017 został Kazimierz Książyk z drużyny Sępy Kawczyn gromadząc 19 pkt dużych i 133 małych. I wicemistrzem Polski został Tadeusz Piaskowski reprezentujący WLKS Przeźmierowo uzyskując wynik 18/146, a II wicemistrzem Polski - Grzegorz Ratajczak z TEAM Jagoda Kościan - 18/124 pkt. Tytuł III wicemistrza Polski zdobył Jan Drąg ASY KIER Kościan - 18/74.

W pierwszej dziesiątce znaleźli się jeszcze: 5. Jerzy Adamczak - FURMANY Wolsztyn, 6. Marcin Jędrzejewski - Nochowo, 7. Mariusz Staroń - TEAM Jagoda Kościan, 8. Ryszard Młynarek - Energetyk Trzcianka, 9. Piotr Kaźmierczak - Żubry Jasień, 10. Maciej Misiewicz - Kontra-Rej I Jarocin. Mistrzami Polski w klasyfikacji par zostali Grzegorz Ratajczak i Mariusz Staroń z drużyny TEAM Jagoda Kościan zdobywając 35 punktów dużych oraz 250 małych. Wyprzedzili parę WLKS Przeźmierowo - Roman Michalak i Tadeusz Piaskowski. Trzecie miejsce zajęli Zenon Andrzejewski i Kazimierz Książyk - Sępy Kawczyn. Na czwartym miejscu uplasowali się Stefan Olejnik i Jan Drąg z drużyny Asy Kier Kościan.

Mistrzami Polski w kopa, w rywalizacji zespołów została drużyna Kontra Rej I Jarocin - kpt. Maciej Misiewicz, Włodzimierz Fojud, Krzysztof Bartkowiak, Franciszek Kropp. Tytuł wicemistrzów zdobył Team Jagoda Kościan - kpt. Grzegorz Ratajczak, Mariusz Staroń, Bronisław Stachowiak, Paweł Tycner. Na trzecim miejscu finiszowały Sępy Kawczy - kpt. Zenon Andrzejewski, Kazimierz Książyk, Tadeusz Książyk, Sławomir Przebierała. Czwarte miejsce zajęła drużyna Asy Kier Kościan w składzie: kpt. Stefan Olejnik, Jan Drąg, Antoni Hertmanowski i Zbigniew Sikora. Wśród najlepszych zespołów sklasyfikowano także: Kluczewo, Energetyk Trzcianka, Sobmetal Jutrosin, WLKS Przeźmierowo, Śrem I oraz Zolo Du - Nowy Tomyśl.

Kategorię kobiet wygrała Łucja Zawierucha z Chrzypska Wielkiego, a Barbara Skórzewska reprezentująca zespół Centrum Kościan zajęła trzecie miejsce. Organizatorem mistrzostw, pod Honorowym Patronatem Juliana Mazurka - Starosty Międzychodzkiego i Krzysztofa Wolnego - Burmistrza Międzychodu, był Klub Sportowy Gier Karcianych i Umysłowych KONTRA-REJ w Międzychodzie.

Mistrzowie i wicemistrzowie Polski udekorowani zostali medalami, pamiątkowymi szarfami oraz pucharami. Dla czołowych zawodników we wszystkich kategoriach organizatorzy przygotowali nagrody oraz różne upominki.

Autor: Andrzej Rajewicz 2017-10-19, Aktualizacja: 2017-10-19 16:32

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

MŚ w brydżu - Polacy Mistrzami Świata.

brydz polacy mistrzami swiata

Polacy po raz pierwszy w historii mistrzostw świata w brydżu sportowym zdobyli złoty medal. W finale najważniejszego turnieju, jakim jest Bermuda Bowl pokonali w Madrasie (Chennai) reprezentację Szwecji 308:293.