Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     baner-mrocza-MK18             baner-mrocza-MGK-18

Sierakowice. Andrzej Kitowski i Kaszuby Lębork Mistrzami Pomorza.

sierak andrz k

22 października 2017 roku w Sierakowicach, odbył się turniej sportowy Mistrzostwa Pomorza w Baśkę. Turniej był finałem rozgrywek Masters Kaszëbë 2017, które odbywały się na Kaszubach i Pomorzu.

Mistrzostwa Pomorza zostały rozegrane pod honorowym patronatem Wójta Gminy Sierakowice Tadeusza Kobieli. Turniej został rozegrany wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport. W turnieju zawodnicy rywalizowali na dystansie 5 rund po 32 rozdania. Mistrzostwa Pomorza odbyły się w Hali Widowiskowo-Sportowej Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach.

Mistrzem Pomorza został Andrzej Kitowski – Zacisze Mosty, który rozegrał wspaniały turniej dystansując pozostałych zawodników. Wicemistrzem Pomorza został Tadeusz Gosz – Kaszuby Lębork, który także zanotował znakomity turniej. Na trzecim miejscu został sklasyfikowany Janusz Jaworowski z Klimka Grudziądz, który zanotował kolejny sukces sportowy. Blisko podium finiszowali kolejni zawodnicy: Kuczkowski Mirosław - Murkaz Paczewo, Jamrus Jan - Baśka Białogóra, Roda Stanisław - GKS Sierakowice, Sylka Józef - Słupia Sulęczyno. Najlepsza zawodniczka turnieju została Żywicka Lidia – Baszta II Bytów.

Turniej par wygrali Jaworowski Janusz i Klajborowski Janusz - Klimek Grudziądz, tegoroczni zwycięzcy Masters Kaszëbë 2017. Drugie miejsce zdobył GKS Sierakowice - Domarus Jacek i Roda Stanisław. Na trzecim miejscu rywalizację ukończyła Słupia Sulęczyno - Stenka Stanisław  i Złoch Stanisław.

W rywalizacji zespołów zwyciężyły Kaszuby Lębork – kpt. Rudyk Bogdan, Gosz Tadeusz Michniewicz Józef, Miiller Gerard, które zdobyły swój najważniejszy tytuł w karierze sportowej. Drugie miejsce zdobyła Słupia Sulęczyno, która także zagrała dobry turniej -  kpt. Stenka Stanisław, Jażdżewski Jan, Sylka Józef, Złoch Stanisław. Na trzecim miejscu finiszował Klimek Grudziądz, tegoroczny zwycięzca Masters Kaszëbë 2017. Zespół Mistrzów z Grudziądza reprezentowali – kpt. Lipowski Mirosław, Ciernicki Wojciech, Klajborowski Janusz,  Jaworowski Janusz. Wśród najlepszych zespołów sklasyfikowano także: Szpicę Szemud, Baśkę Białogóra, Sierakowice Kosy, Murkaz Paczewo, Tornado Lębork, Remus Żelistrzewo, GKS Sierakowice.

Rozgrywki dobiegają końca i tradycyjnie po Mistrzostwach Pomorza, poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w rankingu. Podsumowanie i nagrodzenie najlepszych baśkarzy na Kaszubach, odbędzie się 26 listopada podczas turnieju o Puchar Stolema w Gniewinie.

Turniej o Mistrzostwo Pomorza został rozegrany pod honorowym patronatem Wójta Gminy Sierakowice Tadeusza Kobieli i Krzysztofa Andryskowskiego Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 2  im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach.

Organizatorem Mistrzostw Pomorza, była Federacja Kaszëbë Baszka - Lës.  

cnbm

Przyjedź, zagraj, wygraj - zostań Méstrã Baszczi

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

Film znajdują się tutaj

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg