Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     baner-mrocza-MK18             baner-mrocza-MGK-18

Mistrzostwa Pomorza zdecydują o końcowej klasyfikacji Masters Kaszëbë 2017.

mistrz pom zdecydu o kon

Grzegorz Sadowski - lider Masters Kaszëbë 2017

Sierakowice czekają na baśkarzy, gdzie zostanie rozegrany ostatni turniej Masters Kaszëbë o Mistrzostwo Pomorza, podczas, którego poznamy zwycięzców poszczególnych rankingów.

 

Zapowiada się pasjonujący finisz rozgrywek, pozycji lidera będzie bronił Grzegorz Sadowski – GKS Gmina Kołczygłowy. Na drugim miejscu plasuje się Karnowski Tadeusz - Asy Chojnice. Na trzecim miejscu sklasyfikowany jest Klajborowski Janusz - Klimek Grudziądz. Powalczyć o końcową wygraną maja także zamiar Jaworowski Janusz - Klimek Grudziądz, Pallach Jan - Luzino I. Na awans w rankingu będą liczyli także pozostali zawodnicy.

 

W rankingu par zapowiada się ostra rywalizacja pomiędzy czterema parami, które mają największe szanse na końcowy sukces. Wszystkie 4 pary dzielą tylko 3 pkt różnicy. Pierwsze miejsce zajmują Asy Chojnice - Kiedrowski Tadeusz i Karnowski Tadeusz. Drugie miejsce zajmujeGKS Gmina Kołczygłowy -Dudycz Stanisław i Sadowski Grzegorz. Trzecie miejsce na podium zajmuje także para Klimka Grudziądz - Jaworowski Janusz i Klajborowski Janusz. Na wygraną, także mocno liczą  Dominiecki Tadeusz i Urich Jerzy - Tornado Lębork. Ambitne plany mają także zawodnicy jeszcze kilku par, które będą starały się piąć w rankingu i walczyć o wygraną na koniec rozgrywek.

 

W rywalizacji zespołów, tempa nie zwalnia Klimek Grudziądz (kpt. Lipowski Mirosław, Ciernicki Wojciech, Klajborowski Janusz, Jaworowski Janusz), który będzie chciał zdobyć kolejny tytuł masters, chociaż będzie musiał bronić swojej pozycji przed koalicją zespołów z Kaszub. Drugie miejsce w rankingu zajmuje ubiegłoroczny zwycięzca rozgrywek Tornado Lębork – kpt. Dminiecki Tadeusz, Gontar Michał, Iwaniuk Wacław, Urich Jerzy. Na trzecim miejscu jest sklasyfikowany zespół MIR-WO Łasin – kpt. Sinicki Jerzy, Kawski Franciszek, Latosiński Marek, Pukas Jerzy. Na wygraną liczą także GKS Gmina Kołczygłowy, Kaszëbë Baszka Nowa Karczma, Asy Chojnice, Baszta Bytów i Kaszuby Lębork, które pokazują równą formę w rozgrywkach. Ambitne plany w tegorocznych rozgrywkach mają także kolejne zespoły: Luzino I, RemuS Żelistrzewo, Fala Krokowa, Szpela Władysławowo, MIR-WO Łasin oraz GKS Kołczygłowy, Pogorszewo Baszta Bytów i Sól Wieliczka. Na awans liczą kolejne zespoły, które będą ambitnie starały się poprawić swój ranking.

 

Mistrzostwa Pomorza, zostaną rozegrane w Hali Widowiskowo-Sportowej Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach – ul. Spacerowa 14. Zapisy do turnieju będą prowadzone w dniu imprezy: 22 października 2017 r., zapisy, od godz. 12 – 12/50. Rozpoczęcie turnieju godz. 13.

Turniej o Mistrzostwo Pomorza zostanie rozegrany pod honorowym patronatem Wójta Gminy Sierakowice Tadeusza Kobieli i Krzysztofa Andryskowskiego Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach.

Na Mistrzostwa Pomorza zaprasza Gminny Ośrodek Kultury w Sierakowicach i Federacja Kaszëbë Baszka - Lës.  

Rankingi:

http://www.kaszebe-baszka.pl/images/wyniki/17/B_Super_Puchar_Ba%C5%82tyku_ranking_dru%C5%BCyn_IX_Masters_Kasz%C4%82%C5%A4b%C4%82%C5%A4_2017.pdf

http://www.kaszebe-baszka.pl/index.php/ranking-masters-kaszebe

http://www.kaszebe-baszka.pl/images/wyniki/17/Super_Puchar_Ba%C5%82tyku_ranking_ind_IX_Masters_Kasz%C4%82%C5%A4b%C4%82%C5%A4_2017.pdf

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg