Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     baner-pp-k          baner-gniew-18

Żukowo. Jacek Domarus i Kłos Werblinia zdobywcami Złotej Tabakiery Kaszub.

 MKS9458

27 sierpnia w Żukowie w Hali Sportowej, odbył się turniej sportowy o Złotą Tabakierę Kaszub. Turniej odbył się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Żukowa – Wojciecha Kankowskiego.

Turniej był rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport, w 3 kategoriach: indywidualnej, drużynowej oraz par. Złota Tabakiera Kaszub, zalicza się do rankingu Masters Kaszëbë 2017. Dla uczestników turnieju przygotowano pamiątkowy button.

Turniej otworzyła Wiceburmistrz Żukowa Sylwia Laskowska Bobula i Dyrektor Ośrodka Kultury i Sportu w Żukowie Aleksandra Rogalewska.

Zwycięzcą turnieju o Złota Tabakierę Kaszub, został Domarus Jacek - Sporting Leżno, który wygrał swój I Masters Kaszëbë. Na drugim miejscu rywalizację ukończył Odwald Henryk - Szpela II Władysławowo. Trzecie miejsce na podium zdobył Iwaniuk Wacław - Tornado Lębork. Wsród najlepszych zawodników turnieju sklasyfikowano także: Rojek Zdzisława – Pogorszewo, Piastowskiego Zbigniewa - Sporting Leżno, Miiller Gerarda - Kaszuby Lębork i Kwidzińskiego Kazimierza - Kłos Werblinia. Najlepszą zawodniczką turnieju została Czapiewska Joanna – Sól Wieliczka.

W rywalizacji par z najlepszym wynikiem zwyciężyli - Piastowski Zbigniew i Domarus Jacek ze Sportingu Leżno. Drugie miejsce zdobyła para Kłosa Werblinia - Radtke Henryk i Kwidziński Kazimierz. Na trzecim miejscu sklasyfikowano parę Kaszëbë Baszka Nowa Karczma - Ugowski Mirosław i Formela Jan.

Najlepszym zespołem turnieju o Złotą Tabakierę Kaszub, został Kłos Werblinia, który wystąpił w następującym składzie: kpt. Radtke Henryk, Dominik Maria, Kwidziński Kazimierz, Jaszke Bolesław. Drugie miejsce zajął Sporting Leźno – kpt. Domarus Jacek, Faliszek Władysław, Malz Mirosław, Piastowski Zbigniew. Na trzecim miejscu rywalizację ukończył zespół Kaszëbë Baszka Nowa Karczma – kpt. Ugowski Mirosław, Formela Jan, Mosiński Henryk, Piełowski Janusz. Dobry wystep w turnieju odnotowały także zespoły: Zacisze Mosty, Bazuny Żukowo, Jasna, Szpela II Władysławowo, Remus Żelistrzewo, Hotel Zamek Gniew i Mir-wo-Łasin.

Gospodarzem uroczystości zakończenia turnieju był Wojciech Kankowski - Burmistrz Żukowa, który wyraził wdzieczność zawodnikom za udział w turnieju i podkrreślił aspiracje Żukowa na mapie kulturowej i sportowej Kaszub.

Złota Tabakiera Kaszub, była imprezą towarzyszącą Gminnym Igrzyskom Sportowym w Gminie Żukowo. Turniej o Złotą Tabakierę został rozegrany w Żukowie w Hali Sportowej przy ul. Armii Krajowej 2e. Organizatorem turnieju był Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie.

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

MŚ w brydżu - Polacy Mistrzami Świata.

brydz polacy mistrzami swiata

fot. KoeppiK/Wikipedia CC-BY-SA 3.0

 

Polacy po raz pierwszy w historii mistrzostw świata w brydżu sportowym zdobyli złoty medal. W finale najważniejszego turnieju, jakim jest Bermuda Bowl pokonali w Madrasie (Chennai) reprezentację Szwecji 308:293.

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg