Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     baner-pp-k          baner-gniew-18

Żukowo. Złota Tabakiera Kaszub - VIII Masters Kaszëbë 2017.

zukowo zlota tabak

(Złota Tabakiera 2016 – najlepsze pary)

27 sierpnia w Żukowie w Hali Sportowej, odbędzie się turniej sportowy Złota Tabakiera Kaszub. Turniej będzie rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport, w 3 kategoriach: indywidualnej, drużynowej oraz par.

Złota Tabakiera Kaszub, zalicza się do rankingu Masters Kaszëbë 2017. W turnieju zostanie rozegranych 5 rund. Wszyscy zawodnicy będą rywalizować o 40 pucharów oraz nagród rzeczowych. Dla uczestników turnieju przygotowano pamiątkowy button.

Złota Tabakiera Kaszub, będzie imprezą towarzyszącą Gminnym Igrzyskom Sportowym w Gminie Żukowo. Wśród atrakcji min. zawody strogman.

Turniej Złota Tabakiera zostanie rozegrany w Żukowie Hala Sportowa, ul. Armii Krajowej 2e. Drużyny do turnieju - czteroosobowe należy zgłaszać w dniu imprezy: 27 sierpnia 2017 r., zapisy, godz. 13 – 13/50. Turniej sportowy godz. 14/10.

Turniej o Złotą Tabakierę Kaszub, został przesunięty na godz. 14, ze względu na I Gminne Igrzyska Sportowe, które organizuje Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie w dniu 27 sierpnia 2017 roku. Zawody odbędą się na boiskach przy ul. Książąt Pomorskich w Żukowie. Wszelkie informacje na temat igrzysk można uzyskać w siedzibie Ośrodka Kultury i Sportu w Żukowie.

Na turniej sportowy Złota Tabakiera Kaszub w karcianą Baśkę, zaprasza Wojciech Kankowski - Burmistrz Żukowa oraz Witold Szmidtke - Przewodniczący Rady Miasta, którzy patronują wydarzeniu.

 

 

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

MŚ w brydżu - Polacy Mistrzami Świata.

brydz polacy mistrzami swiata

fot. KoeppiK/Wikipedia CC-BY-SA 3.0

 

Polacy po raz pierwszy w historii mistrzostw świata w brydżu sportowym zdobyli złoty medal. W finale najważniejszego turnieju, jakim jest Bermuda Bowl pokonali w Madrasie (Chennai) reprezentację Szwecji 308:293.

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg