Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     baner-pp-k          baner-gniew-18

Klimek Grudziądz i Tadeusz Karnowski liderami Masters Kaszëbë 2017

klimek gru

Klimek Grudziądz – Klajborowski Janusz, Lipowski Mirosław, Ciernicki Wojciech, Jaworowski Janusz.

Za nami Złota Tabakiera Kaszub i nieuchronnie zbliżamy się do końca rozgrywek Masters Kaszëbë 2017. Przed nami dwa ostatnie turnieje, które zdecydują o końcowej klasyfikacji rozgrywek.

Krystalizuje się czołówka rankingu indywidualnego, która będzie się starała  rozstrzygnąć między sobą rywalizację. Liderem rozgrywek jest Karnowski Tadeusz - Asy Chojnice. Na drugie miejsce awansował Mosiński Henryk - Kaszëbë Baszka Nowa Karczma, natomiast na trzecim miejscu jest sklasyfikowany Sadowski Grzegorz - GKS Kołczygłowy. Powalczyć o końcową wygrana maja także zamiar: Miiller Gerard - Kaszuby Lębork, Sitarz Adam  -  Szpela Władysławowo, Rojek Zdzisław – Pogorszewo, Klajborowski Janusz - Klimek Grudziądz, Rohda Kazimierz - Fala Krokowa, Pallach Jan - Luzino I oraz Czapiewski Paweł - Sól Wieliczka, najmłodszy uczestnik Masters Kaszëbë.

W rankingu par na pozycję liderów awansowali Jaworowski Janusz i Klajborowski Janusz z Klimka Grudziądz. Na drugie miejsce spadli Kiedrowski Tadeusz i Karnowski Tadeusz - Asy Chojnice. Natomiast na trzecie miejsce awansowała para  Kaszëbë Baszka Nowa Karczma - Mosiński Henryk i Piełowski Janusz. Mocno trzyma się Tornado Lębork - Dominiecki Tadeusz i Urich Jerzy, którzy potwierdzają, że w tym roku znowu powalczą o końcową wygraną. Podobnie myślą zawodnicy Pogorszewa - Kostuch Bernard i Rojek. Po cichu do gry wchodzi Fala Krokowa - Fleming Mieczysław i Rohda Kazimierz

Ambitne plany mają także zawodnicy jeszcze kilku par, które będą starały się piąć w rankingu i walczyć o wygraną na koniec rozgrywek.

W rywalizacji zespołów, tempo gry dyktuje Klimek Grudziądz (kpt. Lipowski Mirosław, Ciernicki Wojciech, Klajborowski Janusz, Jaworowski Janusz), który będzie musiał bronić swojej pozycji przed koalicją zespołów z Kaszub. Drugie miejsce w rankingu zajmuje zespół Kaszëbë Baszka Nowa Karczma – kpt. Szczechowiak Jan, Mosiński Henryk, Piełowski Janusz, Ugowski Mirosław. Na trzecim miejscu jest sklasyfikowany ubiegłoroczny zwycięzca rozgrywek Tornado Lębork – kpt. Dminiecki Tadeusz, Gontar Michał, Iwaniuk Waclaw, Urich Jerzy. Na wygrana liczą także Asy Chojnice i Kaszuby Lębork, które pokazują równą formę w rozgrywkach. Ambitne plany w tegorocznych rozgrywkach mają także kolejne zespoły: Fala Krokowa, Szpela Władysławowo, RemuS Żelistrzewo, Luzino I oraz Sól Wieliczka. Na awans liczą kolejne zespoły, które będą ambitnie starały się poprawić swój ranking. Najbliżej celu jest zespół Pogorszewa.

Na cały cykl Masters Kaszëbë 2017 składa się 10 turniejów, których wyniki będą zaliczane do rankingu. Rywalizacja jest prowadzona, w trzech rankingach indywidualnym, drużynowym oraz par. Drużyny oraz zawodnicy będą rywalizować w 10 turniejach, z których do rankingu będzie zaliczać się 8 najlepszych wyników.

W Kosakowie 10 września, zostanie rozegrany turniej o Super Puchar Bałtyku, który będzie IX turniejem rankingu Masters Kaszëbë 2017.

 

 

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

MŚ w brydżu - Polacy Mistrzami Świata.

brydz polacy mistrzami swiata

fot. KoeppiK/Wikipedia CC-BY-SA 3.0

 

Polacy po raz pierwszy w historii mistrzostw świata w brydżu sportowym zdobyli złoty medal. W finale najważniejszego turnieju, jakim jest Bermuda Bowl pokonali w Madrasie (Chennai) reprezentację Szwecji 308:293.

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg