Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     baner-pp-k          baner-gniew-18

Gaffke Rajmund wygrywa turniej Bëtowò Cup o Puchar Burmistrza.

bytow 4-2

20 sierpnia w Hali Sportowej Zespołu Szkół Ekonomiczno - Usługowych w Bytowie, odbył się turniej sportowy Bëtowò CUP o Puchar Burmistrza Bytowa. Turniej sportowy Bëtowò CUP w karcianą Baśkę, został rozegrany pod honorowym patronatem Ryszard Sylki – Burmistrza Bytowa.

Turniej Bëtowò CUP, zalicza się do rankingu Masters Pomorze 2017. Rozgrywki odbyły się wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport z asem trefl. Dla uczestników turnieju przygotowano pamiątkowy button.

Zwycięzcą turnieju został Gaffke Rajmund - Luzino I, który wygrał swój pierwszy tak duży turniej. Jak przyznał Rajmund Gaffke – cieszy wygrana i sukces całej drużyny. Ostatnio mamy farta w rozgrywkach i staramy się wykorzystać kartę do maksimum. Mam nadzieję, że jeszcze trochę będziemy cieszyć się naszymi sukcesami. Drugie miejsce zdobył kolega z drużyny Jan Pallach. Trzecie miejsce wywalczył Sychowski Tadeusz - Wejher Wejherowo. Dobry turniej rozegrali także: Dudycz Stanisław - GKS Kołczygłowy, Chrapkowska Mirosława – Borysław, Olak Józef - Asy Mikołajki Pomorskie, Dąbrowski Czesław - Szczupak 12 Chełmża.

Turniej par wygrali z rekordowym wynikiem 53 pkt. Gaffke Rajmund i Pallach Jan - Luzino I. którzy zajęli  w turnieju dwa pierwsze miejsca indywidualnie. Drugie miejsce zdobyła para Wejher Wejherowo - Kozakiewicz Mariusz i Sychowski Tadeusz. Trzecie miejsce na podium zdobyła para Dominowicz Leon  i Winter Marek - Bory Tuchola.

W rywalizacji zespołów zwyciężył Wejher Wejherowo – kpt. Kozakiewicz Mariusz, Pohl Jacek, Sychowski Kazimierz, Sychowski Tadeusz. Drugie miejsce zdobyło Luzino I – kpt. Tobias Zbigniew, Gaffke Rajmund, Mielke Andrzej, Pallach Jan. Na trzecim miejscu sklasyfikowano Baśkę Białogóra – kpt. Maszke Andrzej, Baran Marek, Jamrus Jan, Koziróg Ryszard. Wśród nagrodzonych zespołów znaleźli się także: Bory Tuchola, Borysław, Baszta Bytów i Asy Mikołajki Pomorskie.

Następny turniej w ramach Masters Pomorze o Super Puchar Pomorza, zostanie rozegrany 17 IX 2017 w Brusach.

Turniej Bëtowò CUP, był takżee preludium do rozgrywek sportowych Bytowskiej Ligi Baśki, która ruszy we wrześniu. Rozgrywki, będą się odbywać dwa razy w miesiącu od września do maja (pierwszy i trzeci czwartek). Rozgrywki będą się odbywać pod patronatem Burmistrza Bytowa – Ryszarda Sylki oraz Federacji Kaszëbë Baszka – Lës. Więcej informacji na temat rozgrywek, można otrzymać pod nr. tel 514627469 u Irka Paszke, który będzie prowadził rozgrywki sportowe.

 

Wyniki znajdują się tutaj

 Film: https://www.youtube.com/watch?v=2UNXdiKUTX8

 

 

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

MŚ w brydżu - Polacy Mistrzami Świata.

brydz polacy mistrzami swiata

fot. KoeppiK/Wikipedia CC-BY-SA 3.0

 

Polacy po raz pierwszy w historii mistrzostw świata w brydżu sportowym zdobyli złoty medal. W finale najważniejszego turnieju, jakim jest Bermuda Bowl pokonali w Madrasie (Chennai) reprezentację Szwecji 308:293.

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg