Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

       baner-MP-Szemud-17          baner-gniewino-17-PB

Gdańsk. Bernadetta Banowska i Orły Rumia zdobyli Puchar Federacji Kaszëbë Baszka – Lës.

gdansk bernadetta

6 maja 2016 roku w Gdańsku Oliwie, odbył się turniej sportowy o Puchar Federacji Kaszëbë Baszka – Lës. Zwycięstwo w turnieju odniósł Bernadetta Banowska oraz zespół Orły Rumia.   

Turniej sportowy o Puchar Federacji Kaszëbë Baszka – Lës, był rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport, z asem serce – tzw. „Czerwona Baśka”. W turnieju rywalizowano w 3 kategoriach: drużynowej, par oraz  indywidualnej pań, panów. Zawodniczki oraz zawodnicy rozegrali 4 rundy.

Puchar Federacji Kaszëbë Baszka – Lës, zdobyła  Bernadetta Banowska – orły Rumia, która wyprzedziła Henryka Zatorskiego – As Pik Chełmża, Zbigniewa Tobiasa – Luzino I, oraz ubiegłorocznego zdobywcę tego trofeum - Kazimierz Szenk z Orłów Karczemki.

W turnieju par zwyciężyli Tobias Zbigniew i Andrzej Mielke – Luzino I. Na drugim miejscu rywalizację ukończyli Banowska Bernadetta i Stefański Stanisław – Orly Rumia.  Trzecie miejsce na podium zdobyli Zatorski Henryk i Bejger Sławomir – As Pik Chełmża.

Drużynowy Puchar Federacji Kaszëbë Baszka – Lës, pojechał do Rumi z zespołem Orłów – kpt. Wiśniewski Jan, Banowska Bernadetta, Jarzembiński Kazimierz, Stefański Stanisław. Na drugim miejscu rywalizację ukończył zespół Luzino I, natomiast na trzecim sklasyfikowano Remus Żelistrzewo

Puchar Federacji Kaszëbë Baszka – Lës, był turniejem rozgrywanym z okazji rocznicy powstania stowarzyszenia, które prowadzi sportowe rozgrywki na Kaszubach i Pomorzu.

Turniej miał charakter integracyjno sportowy i został rozegrany w Domu Młynarza w Gdańsku Oliwie, dzięki gościnności zespołu MAR-Woje Gdańsk.

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

MŚ w brydżu - Polacy Mistrzami Świata.

brydz polacy mistrzami swiata

fot. KoeppiK/Wikipedia CC-BY-SA 3.0

 

Polacy po raz pierwszy w historii mistrzostw świata w brydżu sportowym zdobyli złoty medal. W finale najważniejszego turnieju, jakim jest Bermuda Bowl pokonali w Madrasie (Chennai) reprezentację Szwecji 308:293.

Cristiano Ronaldo dołącza do PokerStars!

ze swiata kart ronaldo

Gran Derbi w pokerze? Teraz to możliwe! Po tym, jak do grona członków zespołu PokerStars dołączył piłkarz Barcelony Neymar, teraz powody do radości mają również kibice Realu Madryt bowiem z pokerroomem związała się jego największa gwiazda!

 

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

bk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpremia_s.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg