Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     baner-mojusz18-MGS          baner-chelmz18

Bogumiła Szada Borzyszkowska i Dęby Dąbie wygrywają XVII turniej Bytowskiej Ligi Baśki.

bogumila szada

4 maja w Centrum Cateringowym „Zagoda”, odbył się XVII turniej Bytowskiej Ligi Baśki. Zwycięzcą turnieju została Bogumiła Szada Borzyszkowska  i Dęby Dąbie.

Kolejne miejsca zajęli: Wielgosz Gabriel – Talex Borzytuchom, Dykier Ryszard – Dęby Dąbie, Demus Jerzy – Baszta Bytów, Knopik Jan – Jutrzenka, Cyrson Hubert – Morena Bytów.  

W rywalizacji zespołów zwyciężył zespół Dęby Dabie - kpt. Kerlin Kazimierz, Dykier Ryszard, . Kolejne miejsca zajęły następujące zespoły: Talex Borzytuchom, Seniorzy Bytów, Baszta II bytów oraz Baszta Bytów.

Liderem Bytowskiej Lidze Baśki został Tadeusz Malek z Talexu Borzytuchom, który wyprzedza Kazimierza Litwińskiego z WDK Ugoszcz oraz Ireneusza Paszke - Baszta Bytów. Kolejne miejsca zajmują: Grzonka Jan – Seniorzy Bytów, Wielgosz Gabriel - Talex Borzytuchom, Rzepiński Stanisław – Kaszubia Studzienice i Szada Borzyszkowski Jan – Seniorzy Bytów.    

W rywalizacji zespołów, liderem Bytowskiej Ligi Baśki pozostał Talex Bytów – kpt. Malek Tadeusz, Bazner Kazimierz, Traczyński Zbigniew, Wielgosz Gabriel. Kolejne miejsca zajmują: Dęby Dąbie, Seniorzy Bytów, GKS Kołczygłowy, Borzytuchom, WDK Ugoszcz.

Bytowska Liga Baśki będzie się składała z cyklu turniejów rozgrywanych od września 2016 do maja 2017. Turnieje będą rozgrywane w kategorii drużynowej oraz indywidualnej wg. zasad Baszka Méster Sport. Turnieje będą się odbywać dwa razy w miesiącu, w pierwszy i trzeci czwartek miesiąca. Więcej informacji na temat rozgrywek, można otrzymać pod nr. tel. 577 565 442.

Na Bytowską Ligę Baśki w karcianą Baśkę, zaprasza, Ryszard Sylka – Burmistrz Bytowa, który patronuje wydarzeniu oraz Federacja Kaszëbë Baszka - Lës, wspólnie z kołem miłośników Baśki – KK Baszta Bytów.

Info – Irek Paszke

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

MŚ w brydżu - Polacy Mistrzami Świata.

brydz polacy mistrzami swiata

fot. KoeppiK/Wikipedia CC-BY-SA 3.0

 

Polacy po raz pierwszy w historii mistrzostw świata w brydżu sportowym zdobyli złoty medal. W finale najważniejszego turnieju, jakim jest Bermuda Bowl pokonali w Madrasie (Chennai) reprezentację Szwecji 308:293.

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg