Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

       baner-MP-Szemud-17          baner-gniewino-17-PB

Ryszard Koziróg i Baśka Białogóra liderami Masters Pomorze 2017.

ryszard kozir lider

Baśka Białogóra – Baran Marek, Koziróg Ryszard, Maszke Andrzej, Jamrus Jan.

Za nami półmetek rozgrywek Masters Pomorze 2017, po których krystalizuje się już czołówka rozgrywek. Znakomitą formę prezentuje Baśka Białogóra, która staje się coraz poważniejszym faworytem do końcowego zwycięstwa.

Liderem rozgrywek pozostał Ryszard Koziróg z Baśki Białogóra, który powiększa przewagę nad grupą pościgową. Miejsca na podium zajmują Paszke Ireneusz – Baszta Bytów oraz Jamrus Jan – Baśka Białogóra. Kolejne miejsca zajmują następujący zawodnicy: Piotr Szutkowski – As Pik III Chełmża, Konstanty Pilecki – As Pik I Chełmża, Ekman Kazimierz – Baszta Bytów oraz Pieńczewski Józef - As Pik II Chełmża. Widać, że zapowiada się mecz Kaszuby – Chełmża w czarną Baśkę, na razie górą Kaszuby.

W rywalizacji par na czele Baszta Bytów – Paszke Irek i Ekman Kazimierz, których gonią Maszke Andrzej i Jamrus Jan z Baśki Białogóra. Trzecie miejsce na podium zajmuje As Pik III Chełmża – Poznański Grzegorz i Szutkowski Piotr. W rywalizacji par na czele zawodnicy z Kaszub, ale Chełmża jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa.

Liderem rozgrywek zespołów jest Baśka Białogóra – kpt. Maszke Andrzej, Baran Marek, Jamrus Jan i Koziróg Ryszard. Na podium także znajduje się Baszta Bytów i Luzino I. Kolejne zespoły będą walczyć o awans w rankingu i końcowy sukces: As Pik III Chełmża, As Pik II Chełmża, As Pik IV Chełmża, Asy Mikołajki Pomorskie, As Pik I Chełmża, Kaszëbë Baszka Nowa Karczma i Borowiacy Chojnice.

Kolejny turniej w ramach Masters Pomorze 2017 - Sucovia CUP, odbędzie się 14 maja w Hali Sportowej w Zukowie, ul. Armii Krajowej 2e.

 

 

MŚ w brydżu - Polacy Mistrzami Świata.

brydz polacy mistrzami swiata

fot. KoeppiK/Wikipedia CC-BY-SA 3.0

 

Polacy po raz pierwszy w historii mistrzostw świata w brydżu sportowym zdobyli złoty medal. W finale najważniejszego turnieju, jakim jest Bermuda Bowl pokonali w Madrasie (Chennai) reprezentację Szwecji 308:293.

Cristiano Ronaldo dołącza do PokerStars!

ze swiata kart ronaldo

Gran Derbi w pokerze? Teraz to możliwe! Po tym, jak do grona członków zespołu PokerStars dołączył piłkarz Barcelony Neymar, teraz powody do radości mają również kibice Realu Madryt bowiem z pokerroomem związała się jego największa gwiazda!

 

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

bk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpremia_s.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg