Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

       baner-MP-Szemud-17          baner-gniewino-17-PB

Mrocza. Grzegorz Biernacki zdobył Puchar Kujaw i Pomorza

mrocza grzegorz bier

Foto – DW www.Mrocza24.pl

7 maja 2017 roku w Mroczy, odbył się turniej sportowy o Puchar Kujaw i Pomorza w Baśkę. Turniej był pierwszym rozgrywanym w takiej randze turniejem w Mroczy. Zwycięzcą turnieju został Grzegorz Biernacki – Asy Gniezno oraz Zamek Hotel Gniew.

Turniej o Puchar Kujaw i Pomorza, był rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport, w  kategoriach: drużynowej, indywidualnej pań i panów oraz parami. W turnieju rozegrano 5 rund po 32 rozdania. Puchar Kujaw i Pomorza rozegrano w Hali Widowiskowo-Sportowej w Mroczy.

Turniej o Puchar Kujaw i Pomorza zostanie rozegrany pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Nakielskiego i Burmistrza Mroczy.

Zanim jednak rozpoczęła się gra, sołtys Wiela Marek Wenerski wręczył zawodnikom z klubu Sokół Więcbork do tej pory nieodebrany puchar za zwycięstwo w poprzednich zawodach.

W turnieju wzięli udział uczestnicy m.in. z Gniezna, Grudziądza, Więcborka, Chojnic, Borów Tucholskich, Mroczy, Bytowa i Nowej Karczmy. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie: sędzia główny Czesław Jaśkiewicz oraz sędzia techniczny Ireneusz Paszke.

Zwycięzcą Pucharu Kujaw i Pomorza, został Grzegorz Biernacki Asy Gniezno, który wyprzedził Janusza Jaworowskiego – Klimek Grudziądz oraz Tadeusza Nowopolskiego – Hotel Zamek Gniew. Najlepszą zawodniczką została Maria Bołtroczyk z Baszty Bytów.

Turniej par wygrali Grzegorz Biernacki i Henryk Marcinkowski – Asy Gniezno. Drugie miejsce zdobyła para Waldemar białecki i Leszek Derwich z Wełny Janowiec Wlkp. Na trzecim miejscu sklasyfikowano Hotel Zamek Gniew – Kazimierz Dąbrowski i Tadeusz Nowopolski.

W rywalizacji zespołów zwyciężył Hotel Zamek Gniew – kpt. Dąbrowski Grzegorz, Dąbrowski Kazimierz, Nowopolski Tadeusz, Rajski Kazimierz. Drugie miejsce zdobyła zespół Kaszëbë Baszka Nowa Karczma – kpt. Szczechowiak Jan, Mosiński Henryk, Piełowski Janusz, Ugowski Mirosław. Trzecie miejsce zdobyły Tury Chojnice – kpt. Partyka Ireneusz, Czapiewski Krzysztof, Łobodziński Ryszard, Szymański Jan.

Organizatorem turnieju o Puchar Kujaw i Pomorza był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mroczy. 

cnbm

Przyjedź, zagraj, wygraj - zostań Méstrã Baszczi

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

MŚ w brydżu - Polacy Mistrzami Świata.

brydz polacy mistrzami swiata

fot. KoeppiK/Wikipedia CC-BY-SA 3.0

 

Polacy po raz pierwszy w historii mistrzostw świata w brydżu sportowym zdobyli złoty medal. W finale najważniejszego turnieju, jakim jest Bermuda Bowl pokonali w Madrasie (Chennai) reprezentację Szwecji 308:293.

Cristiano Ronaldo dołącza do PokerStars!

ze swiata kart ronaldo

Gran Derbi w pokerze? Teraz to możliwe! Po tym, jak do grona członków zespołu PokerStars dołączył piłkarz Barcelony Neymar, teraz powody do radości mają również kibice Realu Madryt bowiem z pokerroomem związała się jego największa gwiazda!

 

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

bk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpremia_s.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg