Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

       baner-djk-z-19         baner-czersk-19

Mrocza. Grzegorz Biernacki zdobył Puchar Kujaw i Pomorza

mrocza grzegorz bier

Foto – DW www.Mrocza24.pl

7 maja 2017 roku w Mroczy, odbył się turniej sportowy o Puchar Kujaw i Pomorza w Baśkę. Turniej był pierwszym rozgrywanym w takiej randze turniejem w Mroczy. Zwycięzcą turnieju został Grzegorz Biernacki – Asy Gniezno oraz Zamek Hotel Gniew.

Turniej o Puchar Kujaw i Pomorza, był rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport, w  kategoriach: drużynowej, indywidualnej pań i panów oraz parami. W turnieju rozegrano 5 rund po 32 rozdania. Puchar Kujaw i Pomorza rozegrano w Hali Widowiskowo-Sportowej w Mroczy.

Turniej o Puchar Kujaw i Pomorza zostanie rozegrany pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Nakielskiego i Burmistrza Mroczy.

Zanim jednak rozpoczęła się gra, sołtys Wiela Marek Wenerski wręczył zawodnikom z klubu Sokół Więcbork do tej pory nieodebrany puchar za zwycięstwo w poprzednich zawodach.

W turnieju wzięli udział uczestnicy m.in. z Gniezna, Grudziądza, Więcborka, Chojnic, Borów Tucholskich, Mroczy, Bytowa i Nowej Karczmy. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie: sędzia główny Czesław Jaśkiewicz oraz sędzia techniczny Ireneusz Paszke.

Zwycięzcą Pucharu Kujaw i Pomorza, został Grzegorz Biernacki Asy Gniezno, który wyprzedził Janusza Jaworowskiego – Klimek Grudziądz oraz Tadeusza Nowopolskiego – Hotel Zamek Gniew. Najlepszą zawodniczką została Maria Bołtroczyk z Baszty Bytów.

Turniej par wygrali Grzegorz Biernacki i Henryk Marcinkowski – Asy Gniezno. Drugie miejsce zdobyła para Waldemar białecki i Leszek Derwich z Wełny Janowiec Wlkp. Na trzecim miejscu sklasyfikowano Hotel Zamek Gniew – Kazimierz Dąbrowski i Tadeusz Nowopolski.

W rywalizacji zespołów zwyciężył Hotel Zamek Gniew – kpt. Dąbrowski Grzegorz, Dąbrowski Kazimierz, Nowopolski Tadeusz, Rajski Kazimierz. Drugie miejsce zdobyła zespół Kaszëbë Baszka Nowa Karczma – kpt. Szczechowiak Jan, Mosiński Henryk, Piełowski Janusz, Ugowski Mirosław. Trzecie miejsce zdobyły Tury Chojnice – kpt. Partyka Ireneusz, Czapiewski Krzysztof, Łobodziński Ryszard, Szymański Jan.

Organizatorem turnieju o Puchar Kujaw i Pomorza był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mroczy. 

cnbm

Przyjedź, zagraj, wygraj - zostań Méstrã Baszczi

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg