Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     baner-mojusz18-MGS          baner-chelmz18

Sukcesy sportowe Kontra - Rej Międzychód.

Sukces kontra

Informacja o udziale zawodników Międzychodzkiego Klubu Sportowych Gier Karcianych Kontra – Rej w Mistrzostwa Wielkopolski w Kopa Sportowego Dolsk (Powiat Śrem) 29 kwietnia 2017

Międzychodzianie dwukrotnie na podium Mistrzostw Wielkopolski w Kopa sportowego.Organizatorem mistrzostw było Stowarzyszenie Wielkopolska Liga Kopa Sportowego. W mistrzostwach udział wzięło 148 zawodników. Mistrzostwa przeprowadzone zostały w klasyfikacji indywidualnej, drużynowej (37 zespołów po czterech zawodników) oraz par (74 pary). Turniej rozegrany został w pięciu rundach po 32 rozdania. Punktacja stolikowa 4-3-2-1.

Wysokie szóste miejsce w klasyfikacji indywidualnej Mistrzostw Wielkopolski wywalczył  Włodzimierz Paroń – Kontra – Rej Międzychód, natomiast dwudziesty czwarty był Krzysztof Brojanowski – Kontra – Rej Międzychód. W klasyfikacji indywidualnej drużyna Kontra – Rej zajęła wysokie II  miejsce.  W klasyfikacji na  74 pary, zespół Kontra – Rej II (W. Paroń – 17 pkt. i K. Brojanowski  – 15 pkt. razem 32 pkt. (+132) uplasował się na znakomitym drugim miejscu.

Jak z powyższego wynika był to kolejny udany występ zawodników Klubu Kontra                  – Rej w prestiżowych zawodach w Wielkopolsce. Międzychodzie w czteroosobowym składzie zdobyli łącznie aż osiem nagród.

Również bardzo udany był występ naszych zawodników w V Ogólnopolskim Festiwalu Gier Umysłowych rozegranych w Gorzowie Wlkp. również w dniu 29 kwietnia 2017  roku.  W ramach Festiwalu rozegrano turnieje w następujących grach: Czerwona Baśka, Kaszebe Baszka, KOP , Tysiąc, Szach U-14 i kat. Open, Scrabble, Zadania szaradziarskie. W festiwalu udział wzięło 7 zawodników Międzychodzkiego Klubu Sportowych Gier Karcianych i Umysłowych Kontra – Rej, którzy zdominowali rozgrywki  w Czerwoną Baśkę i Kopa następujące miejsca: I. Franciszek Minge, II. Adam Gidlewicz, III. Maciej Misiewicz, IV. Krzysztof Otto, V. Zbigniew Zielonka – wszyscy Kontra – Rej Międzychód. Czerwona Baśka – I. Piotr Olszowski – Kontra – Rej Międzychód.

Klub Kontra – Rej Międzychód, zaprasza na V Mistrzostwa Polski w Kopa sportowego 8 październik 2017 r.  w sali MOST i R w Międzychodzie. Zapraszamy miłośników Kopa na otwarte turnieje przed Mistrzostwami Polski.

Terminy:
2.06.2017 - godz. 18:00 – Stara Rozlewnia
24.06.2017 - godz. 12:00 – III Otwarte Mistrzostwa Międzychodu Centrum Animacji Kultury
14.07.2017 – godz. 18:00 – I Sesja Letniego Grand
Prix - Kuźniak Młyn Mierzyn
23.07.2017 – godz. 13:00 – Chrzypsko
XIX Święto Wędzonej Sielawy
28.07.2017 – godz. 18:00 – II Sesja Letniego Grand
Prix Kuźniak Młyn - Mierzyn
18.08.2017 – godz. 18:00 – III Sesja Letniego Grand
Prix Kuźniak Młyn – Mierzyn
15.09.2017 – godz. 18:00 – Stara Rozlewnia
podsumowanie cyklu spotkań
22.09.2017 r. godz. 18:00 Hotel Mieszko
Inauguracja III Edycji Grand Prix o Puchar Krainy 100 Jezior

 

Serdecznie zapraszamy:

Zarząd MKSGK i U Kontra – Rej     www.kraina100jezior-grykarciane-miedzychod.pol.

 

 

 

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

MŚ w brydżu - Polacy Mistrzami Świata.

brydz polacy mistrzami swiata

fot. KoeppiK/Wikipedia CC-BY-SA 3.0

 

Polacy po raz pierwszy w historii mistrzostw świata w brydżu sportowym zdobyli złoty medal. W finale najważniejszego turnieju, jakim jest Bermuda Bowl pokonali w Madrasie (Chennai) reprezentację Szwecji 308:293.

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg