Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     baner-bolszew-18          baner-st-kiszew-18

Dziemiany. Mariusz Lorek i Kontra Silno Mistrzami Dziemiańskiej Ligi Baśki.

dziemian mariusz lo

5 marca w Ośrodku Kultury w Dziemianach, odbył się ostatni turniej Dziemiańskiej Ligi Baśki. W turnieju zwyciężył Jan Szulc - Remus Żelistrzewo oraz zespół Asy Chojnice w rywalizacji drużyn.

W Dziemianach zakończyły się rozgrywki Dziemiańskiej Ligi Baśki w sezonie 2016/17. Rozgrywki toczyły się w gościnnym Ośrodku Kultury, który był organizatorem ligi. Ośrodek Kultury raz w miesiącu, zapraszał wszystkich baśkarzy z południa Kaszub do rywalizacji sportowej. Dodatkowo dla wszystkich zawodników zapewniano jadło i kaszubską kawę.

Mistrzem ligi został Lorek Mariusz - Orły Klawkowo, który bardzo udanie wchodzi w sezon letni rozgrywek sportowych. Wicemistrzem ligi został  Gałązka Szczepan - Kontra Silno, który także zaliczył bardzo udany początek sezonu. Trzecie miejsce na podium zdobył Kortas Franciszek - Borawiacy Chojnice. Kolejne miejsca w najlepszej dziesiątce ligi zajęli: Antkiewicz Stanisław - Kontra Silno, Czapiewski Franciszek - Pogodni Dziemiany, Gierszewski Franciszek - Słonecznik Dziemiany, Machut Tomasz – Lipuszaki, Żmuda-Trzebiatowski Zygmunt - Brama Chojnic, Nielek Józef - Sami Swoi Rytel, Kloskowski Andrzej - Słonecznik Dziemiany.

Najlepszą zawodniczką ligi, została Halina Tandecka – Sami Swoi Rytel, która wyprzedziła  Mirosławę Chrapkowską – Sami Swoi Rytel,  Joannę Czapiewska  - Tury Chojnice i Ewę Jendernal Ewa plus trzech Kościerzyna.  

W rywalizacji par zwyciężyli wygrali Borzych Franciszek  i Lorek Mariusz - Orły Klawkowo. Drugie miejsce zajęli  Gałązka Szczepan i Antkiewicz Stanisław – Kontra Silno. Trzecie miejsce zdobyła para Słonecznik Dziemiany Gierszewski Franciszek i Kloskowski Andrzej. Kolejne miejsca zajęli: Jaśkiewicz Czesław i Żmuda-Trzebiatowski Zygmunt – Brama Chojnic oraz Kiedrowski Tadeusz i Karnowski Tadeusz – Asy Chojnice.

W rywalizacji zespołów zwyciężyła Kontra Silno – kpt. Gałązka Szczepan, Antkiewicz Stanisław, Gliszczyński Andrzej, Szyszka Zbigniew. Drugie miejsce zajął zespół Sami Swoi Rytel – kpt. Chrapkowska Mirosława, Nielek Józef, Tandecka Halina, Tuszkowski Józef. Trzecie miejsce zdobył drużyna Bramy Chojnic – kpt. Kuling Jerzy, Jaśkiewicz Czesław, Mrózek Ryszard, Żmuda-Trzebiatowski Zygmunt. Kolejne miejsca zajęły następujące zespoły: Asy Chojnice, Orły Klawkowo, Ewa plus trzech Kościerzyna, Tury Chojnice, Lipuszaki, Słonecznik Dziemiany i Skowronki Kinice.

Podsumowanie Dziemiańskiej Ligi Baśki, odbędzie się 1 kwietnia w Ośrodku Kultury, turniejem o Puchar Gminy Dziemiany. Ośrodek Kultury w Dziemianach serdecznie zaprasza na podsumowanie rozgrywek Dziemiańskiej Ligi Baśki 2016/17.

Info - Dariusz Turzyński

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

MŚ w brydżu - Polacy Mistrzami Świata.

brydz polacy mistrzami swiata

fot. KoeppiK/Wikipedia CC-BY-SA 3.0

 

Polacy po raz pierwszy w historii mistrzostw świata w brydżu sportowym zdobyli złoty medal. W finale najważniejszego turnieju, jakim jest Bermuda Bowl pokonali w Madrasie (Chennai) reprezentację Szwecji 308:293.

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg