Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

       baner-MP-Szemud-17          baner-gniewino-17-PB

Gniew. Przemysław Jastruszewski i As Pik Chełmża II wygrywają w turnieju Króla Jana III.

Gniew przemyslaw jastruszewski

12 marca w gniewie rozegrano VII Turniej Kaszubskiej Baśki o Miecz Króla Jana III Sobieskiego, w którym uczestniczyło 106 zawodników kaszubskiej gry karcianej „Baśka”. W turnieju rozegrano 4 rundy gier po 40 rozdań wg zasad tradycyjnej kaszubskiej baśki z asem kier jako najstarszym trumfem. Z powiatu sztumskiego w turnieju grało 8 drużyn (32 baśkarzy).

Uroczyste otwarcie turnieju nastąpiło na dziedzińcu zamkowym, gdzie wszyscy zawodnicy odśpiewali Hymn Baśkarzy. Najlepszym zawodnikiem turnieju i zdobywcą głównej nagrody (wielkiego miecza Jana III Sobieskiego) został Przemysław Jastruszewski z drużyny Listonosze Sztum. Kolejne miejsca na podium zajęli: Tomasz Poleszak z drużyny Mak-POL Gniew i Leszek Staliński z drużyny Zantyr II Sztum. W pierwszej dziesiątce zawodnicy z powiatu sztumskiego zajęli następujące miejsca: IV – Henryk Nowak, VII – Andrzej Rozkwitalski, IX – Stanisław Wasiewicz i X - Włodzimierz Król.

Drużynowo turniej wygrał zespół AS PIK II w składzie - Jan Nowak, Czesław Dąbrowski, Henryk Zatorski i Edmund Kurzawski. Drugie miejsce zajęła drużyna Poznaniacy - Roman Michalak, Zenon Kulczyński, Mirosław Dalecki Gwidon Biedrowski. Trzecie miejsce zdobyły Asy Mikołajki Pomorskie - Włodzimierz Król, Józef Olak, Grzegorz Cichowski i Stefan Smoliński.

 

Info – Zbigniew Zwolenkiewicz

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

MŚ w brydżu - Polacy Mistrzami Świata.

brydz polacy mistrzami swiata

fot. KoeppiK/Wikipedia CC-BY-SA 3.0

 

Polacy po raz pierwszy w historii mistrzostw świata w brydżu sportowym zdobyli złoty medal. W finale najważniejszego turnieju, jakim jest Bermuda Bowl pokonali w Madrasie (Chennai) reprezentację Szwecji 308:293.

Cristiano Ronaldo dołącza do PokerStars!

ze swiata kart ronaldo

Gran Derbi w pokerze? Teraz to możliwe! Po tym, jak do grona członków zespołu PokerStars dołączył piłkarz Barcelony Neymar, teraz powody do radości mają również kibice Realu Madryt bowiem z pokerroomem związała się jego największa gwiazda!

 

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

bk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpremia_s.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg