Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     baner-mojusz18-MGS          baner-chelmz18

Gniew. Przemysław Jastruszewski i As Pik Chełmża II wygrywają w turnieju Króla Jana III.

Gniew przemyslaw jastruszewski

12 marca w gniewie rozegrano VII Turniej Kaszubskiej Baśki o Miecz Króla Jana III Sobieskiego, w którym uczestniczyło 106 zawodników kaszubskiej gry karcianej „Baśka”. W turnieju rozegrano 4 rundy gier po 40 rozdań wg zasad tradycyjnej kaszubskiej baśki z asem kier jako najstarszym trumfem. Z powiatu sztumskiego w turnieju grało 8 drużyn (32 baśkarzy).

Uroczyste otwarcie turnieju nastąpiło na dziedzińcu zamkowym, gdzie wszyscy zawodnicy odśpiewali Hymn Baśkarzy. Najlepszym zawodnikiem turnieju i zdobywcą głównej nagrody (wielkiego miecza Jana III Sobieskiego) został Przemysław Jastruszewski z drużyny Listonosze Sztum. Kolejne miejsca na podium zajęli: Tomasz Poleszak z drużyny Mak-POL Gniew i Leszek Staliński z drużyny Zantyr II Sztum. W pierwszej dziesiątce zawodnicy z powiatu sztumskiego zajęli następujące miejsca: IV – Henryk Nowak, VII – Andrzej Rozkwitalski, IX – Stanisław Wasiewicz i X - Włodzimierz Król.

Drużynowo turniej wygrał zespół AS PIK II w składzie - Jan Nowak, Czesław Dąbrowski, Henryk Zatorski i Edmund Kurzawski. Drugie miejsce zajęła drużyna Poznaniacy - Roman Michalak, Zenon Kulczyński, Mirosław Dalecki Gwidon Biedrowski. Trzecie miejsce zdobyły Asy Mikołajki Pomorskie - Włodzimierz Król, Józef Olak, Grzegorz Cichowski i Stefan Smoliński.

 

Info – Zbigniew Zwolenkiewicz

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

MŚ w brydżu - Polacy Mistrzami Świata.

brydz polacy mistrzami swiata

fot. KoeppiK/Wikipedia CC-BY-SA 3.0

 

Polacy po raz pierwszy w historii mistrzostw świata w brydżu sportowym zdobyli złoty medal. W finale najważniejszego turnieju, jakim jest Bermuda Bowl pokonali w Madrasie (Chennai) reprezentację Szwecji 308:293.

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg