Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     baner-mojusz18-MGS          baner-chelmz18

Rychlik. Leszek Nawrot wygrywa XIV turniej Grand Prix Powiatu Czarnkowsko – Trzcianeckiego

rychlik leszek nawrot

Foto – Ryszard Roszak

5 marca w Rychliku, rozegrano XIV turniej zaliczany do Grand Prix Powiatu Czarnkowsko – Trzcianeckiego 2016/2017 o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Rychliku. W turnieju rozegrano 4 rundy sportowe, w których rywalizowało 74 zawodników. Zwycięzcą turnieju został Leszek Nawrot – Rów Syzyfa Mężyk.

Drugie miejsce zdobył Władysław Smogur – Demony Połajewo. Na trzecim miejscu rywalizację ukończył Zbigniew Kowalski – Stobnickie Asy. Na kolejnych miejscach sklasyfikowano: Zdzisława Michalskiego – Dwa Żywioły Gębice, Ryszarda Rabczak – Błysk Budzyń, Henryka Ciszewskiego – Zjednoczeni Gołańcz, Jerzego Gurzędę – Bracia Czarnków.

Liderem klasyfikacji indywidualnej po XIV turniejach, jest Zbigniew Mądrawski, który wyprzedza Zdzisława Bałęcznego i Witolda Goll oraz Jerzego Gurzędę.

W rywalizacji drużyn Grand Prix Powiatu Czarnkowsko – Trzcianeckiego, na pierwszym miejscu znajduje się Victoria Miały – Ryszard Roszak i Zbigniew Mądrawski. Drugie miejsce zajmuje zespół Bracia Czarnków – Zbigniew i Jerzy Gurzęda. Na trzecim miejscu znajduje się zespół Noteć Czarnków – Witold Goll i Ireneusz Mleczko.

Następny turniej o puchar Wójta Gminy Połajewo, odbędzie się 26 marca 2017 r. w Domu Kultury w Połajewie – godzina 10.

Info/Ryszard Roszak

 

 

 

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

MŚ w brydżu - Polacy Mistrzami Świata.

brydz polacy mistrzami swiata

fot. KoeppiK/Wikipedia CC-BY-SA 3.0

 

Polacy po raz pierwszy w historii mistrzostw świata w brydżu sportowym zdobyli złoty medal. W finale najważniejszego turnieju, jakim jest Bermuda Bowl pokonali w Madrasie (Chennai) reprezentację Szwecji 308:293.

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg