Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

       baner-MP-Szemud-17          baner-gniewino-17-PB

Marcin Jędrzejczak Mistrzem Powiatu Kościańskiego w kopa sportowego.

marcin ledrzejczak kop modified

11 marca 2017 r. w Domu Kultury Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego w Kościanie odbyły, się XII Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w kopa sportowego. Uczestniczyło w nich 148 zawodników, w tym 7 pań. 

Mistrzostwa zostały zorganizowane przez Kościańskie Stowarzyszeni Kopa Sportowego pod patronatem honorowym Starosty Kościańskiego i Przewodniczącego Rady Powiatu Kościańskiego. Patronat medialny nad mistrzostwami sprawowała Gazeta Kościańska.

Przed rozpoczęciem zmagań uczestnicy mistrzostw minutą ciszy uczcili pamięć zmarłego kolegi Eugeniusza Bednarka - przewodniczącego komisji rewizyjnej Kościańskiego Stowarzyszenia Kopa Sportowego.  

Mistrzem Powiatu Kościańskiego na rok 2017 został Marcin Jędrzejczak z Krzyżanowa, który odebrał puchar i główną nagrodę – rower ufundowane przez Starostę Kościańskiego. Wicemistrzem został Oskar Walenciak z Piotrkowic, który otrzymał puchar Gazety Kościańskiej. W czołówce znaleźli się jeszcze: III. Andrzej Skórzewski z Kobylnik, IV. Antoni Hertmanowski z Wyskoci, V. Hieronim Tacka z Borka Wielkopolskiego, VI. Jadwiga Hampel z Nielęgowa, VII. Jerzy Piechowiak z Kościana, VIII. Jarosław Grzelczyk z Nowego Borówka, IX. Paweł Karolak z Chwałkowa, X. Zdzisław Kaźmierczak z Kluczewa. Jadwiga Hampel z Nielęgowa wygrała kategorię kobiet i odebrała puchar ufundowany przez Przewodniczącego Rady Powiatu Kościańskiego.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężył zespół Żubry Jasień w składzie: Mirosław Kaźmierczak, Daniel Walenciak, Oskar Walenciak i Ryszard Woźniak. Drugie miejsce zajął TEAM Jagoda Kościan, w składzie: Jerzy Piechowiak, Henryk Grobelny, Piotr Kaczmarek, Grzegorz Ratajczak. Trzecie miejsce zdobył zespół Krzyżanowo w składzie: Marcin Jędrzejczak, Zbigniew Jakubiak, Zenon Nowaczyk Zenon Piecuch.  

Organizatorzy w sumie przygotowali 7 pucharów i 30 nagród dla najlepszych zawodników oraz medale i nagrody do pierwszych trzech drużyn. Puchary, medale i nagrody wręczył Grzegorz Ratajczak – Członek Zarządu Powiatu Kościańskiego, jednocześnie Prezes Kościańskiego Stowarzyszenia Kopa Sportowego. Obowiązki sędziego głównego mistrzostw pełnił Jerzy Piechowiak. 

Info - G. Ratajczak

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

MŚ w brydżu - Polacy Mistrzami Świata.

brydz polacy mistrzami swiata

fot. KoeppiK/Wikipedia CC-BY-SA 3.0

 

Polacy po raz pierwszy w historii mistrzostw świata w brydżu sportowym zdobyli złoty medal. W finale najważniejszego turnieju, jakim jest Bermuda Bowl pokonali w Madrasie (Chennai) reprezentację Szwecji 308:293.

Cristiano Ronaldo dołącza do PokerStars!

ze swiata kart ronaldo

Gran Derbi w pokerze? Teraz to możliwe! Po tym, jak do grona członków zespołu PokerStars dołączył piłkarz Barcelony Neymar, teraz powody do radości mają również kibice Realu Madryt bowiem z pokerroomem związała się jego największa gwiazda!

 

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

bk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpremia_s.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg