Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     baner-bolszew-18          baner-st-kiszew-18

Marcin Jędrzejczak Mistrzem Powiatu Kościańskiego w kopa sportowego.

marcin ledrzejczak kop modified

11 marca 2017 r. w Domu Kultury Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego w Kościanie odbyły, się XII Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w kopa sportowego. Uczestniczyło w nich 148 zawodników, w tym 7 pań. 

Mistrzostwa zostały zorganizowane przez Kościańskie Stowarzyszeni Kopa Sportowego pod patronatem honorowym Starosty Kościańskiego i Przewodniczącego Rady Powiatu Kościańskiego. Patronat medialny nad mistrzostwami sprawowała Gazeta Kościańska.

Przed rozpoczęciem zmagań uczestnicy mistrzostw minutą ciszy uczcili pamięć zmarłego kolegi Eugeniusza Bednarka - przewodniczącego komisji rewizyjnej Kościańskiego Stowarzyszenia Kopa Sportowego.  

Mistrzem Powiatu Kościańskiego na rok 2017 został Marcin Jędrzejczak z Krzyżanowa, który odebrał puchar i główną nagrodę – rower ufundowane przez Starostę Kościańskiego. Wicemistrzem został Oskar Walenciak z Piotrkowic, który otrzymał puchar Gazety Kościańskiej. W czołówce znaleźli się jeszcze: III. Andrzej Skórzewski z Kobylnik, IV. Antoni Hertmanowski z Wyskoci, V. Hieronim Tacka z Borka Wielkopolskiego, VI. Jadwiga Hampel z Nielęgowa, VII. Jerzy Piechowiak z Kościana, VIII. Jarosław Grzelczyk z Nowego Borówka, IX. Paweł Karolak z Chwałkowa, X. Zdzisław Kaźmierczak z Kluczewa. Jadwiga Hampel z Nielęgowa wygrała kategorię kobiet i odebrała puchar ufundowany przez Przewodniczącego Rady Powiatu Kościańskiego.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężył zespół Żubry Jasień w składzie: Mirosław Kaźmierczak, Daniel Walenciak, Oskar Walenciak i Ryszard Woźniak. Drugie miejsce zajął TEAM Jagoda Kościan, w składzie: Jerzy Piechowiak, Henryk Grobelny, Piotr Kaczmarek, Grzegorz Ratajczak. Trzecie miejsce zdobył zespół Krzyżanowo w składzie: Marcin Jędrzejczak, Zbigniew Jakubiak, Zenon Nowaczyk Zenon Piecuch.  

Organizatorzy w sumie przygotowali 7 pucharów i 30 nagród dla najlepszych zawodników oraz medale i nagrody do pierwszych trzech drużyn. Puchary, medale i nagrody wręczył Grzegorz Ratajczak – Członek Zarządu Powiatu Kościańskiego, jednocześnie Prezes Kościańskiego Stowarzyszenia Kopa Sportowego. Obowiązki sędziego głównego mistrzostw pełnił Jerzy Piechowiak. 

Info - G. Ratajczak

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

MŚ w brydżu - Polacy Mistrzami Świata.

brydz polacy mistrzami swiata

fot. KoeppiK/Wikipedia CC-BY-SA 3.0

 

Polacy po raz pierwszy w historii mistrzostw świata w brydżu sportowym zdobyli złoty medal. W finale najważniejszego turnieju, jakim jest Bermuda Bowl pokonali w Madrasie (Chennai) reprezentację Szwecji 308:293.

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg