Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

       baner-MP-Szemud-17          baner-gniewino-17-PB

Dziemiany. Jan Szulc i RemuS Żelistrzwo wygrywają V turniej Dziemiańskiej Ligi Baśki.

dziemiany jan szulc

5 marca w Ośrodku Kultury w Dziemianach, odbył się V turniej Dziemiańskiej Ligi Baśki. W turnieju zwyciężył Jan Szulc - Remus Żelistrzewo oraz zespół Asy Chojnice w rywalizacji drużyn.

Zwycięzca turnieju Jan Szulc - Remus Żelistrzewo, wyprzedził Władysława Wilmę - Remus Żelistrzewo i Stanisława Antkiewicz – Kontra Silno. Kolejne miejsca zajęli: Zygmunt Żmuda Trzebiatowski – Brama Chojnic, Roman Kulas – Orły Klawkowo i Franciszek Kortas – Borowiacy Chojnice. Najlepszą zawodniczką, została Ewa Jendernal Ewa plus trzech.  

Turniej par wygrali EwaJendernal i Hubert Okrój - Ewa plus trzech Kościerzyna. Na drugim miejscu rywalizację ukończyli Szczepan Gałązka i Stanisław Antkiewicz - Kontra Silno. Na trzecim miejscu sklasyfikowano Lutówko - JózefKotek i Franciszek Borzyszkowski.  

W rywalizacji zespołów, zwyciężyły Asy Chojnice – kpt. Kiedrowski Tadeusz, Karnowski Tadeusz,  Szymański Jan,  Wojcieszak Krzysztof. Kolejne miejsca zajęły następujące zespoły: Remus Żelistrzewo, Kontra Silno, Ewa plus trzech Kościerzyna, Borowiacy Chojnice, Sami Swoi Konarzyny, Lutówko.

Podsumowanie Dziemiańskiej Ligi Baśki, odbędzie się w Ośrodku Kultury, turniejem o Puchar Gminy Dziemiany.

Organizator, Ośrodek Kultury w Dziemianach serdecznie zaprasza na turniej wszystkich baśkarzy z południa Kaszub do rywalizacji sportowej. Dodatkowo zapewnia jadło i kaszubską kawę oraz ciekawe atrakcje.

Info - Dariusz Turzyński

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

MŚ w brydżu - Polacy Mistrzami Świata.

brydz polacy mistrzami swiata

fot. KoeppiK/Wikipedia CC-BY-SA 3.0

 

Polacy po raz pierwszy w historii mistrzostw świata w brydżu sportowym zdobyli złoty medal. W finale najważniejszego turnieju, jakim jest Bermuda Bowl pokonali w Madrasie (Chennai) reprezentację Szwecji 308:293.

Cristiano Ronaldo dołącza do PokerStars!

ze swiata kart ronaldo

Gran Derbi w pokerze? Teraz to możliwe! Po tym, jak do grona członków zespołu PokerStars dołączył piłkarz Barcelony Neymar, teraz powody do radości mają również kibice Realu Madryt bowiem z pokerroomem związała się jego największa gwiazda!

 

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

bk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpremia_s.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg