Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     baner-bolszew-18          baner-st-kiszew-18

Dziemiany. Jan Szulc i RemuS Żelistrzwo wygrywają V turniej Dziemiańskiej Ligi Baśki.

dziemiany jan szulc

5 marca w Ośrodku Kultury w Dziemianach, odbył się V turniej Dziemiańskiej Ligi Baśki. W turnieju zwyciężył Jan Szulc - Remus Żelistrzewo oraz zespół Asy Chojnice w rywalizacji drużyn.

Zwycięzca turnieju Jan Szulc - Remus Żelistrzewo, wyprzedził Władysława Wilmę - Remus Żelistrzewo i Stanisława Antkiewicz – Kontra Silno. Kolejne miejsca zajęli: Zygmunt Żmuda Trzebiatowski – Brama Chojnic, Roman Kulas – Orły Klawkowo i Franciszek Kortas – Borowiacy Chojnice. Najlepszą zawodniczką, została Ewa Jendernal Ewa plus trzech.  

Turniej par wygrali EwaJendernal i Hubert Okrój - Ewa plus trzech Kościerzyna. Na drugim miejscu rywalizację ukończyli Szczepan Gałązka i Stanisław Antkiewicz - Kontra Silno. Na trzecim miejscu sklasyfikowano Lutówko - JózefKotek i Franciszek Borzyszkowski.  

W rywalizacji zespołów, zwyciężyły Asy Chojnice – kpt. Kiedrowski Tadeusz, Karnowski Tadeusz,  Szymański Jan,  Wojcieszak Krzysztof. Kolejne miejsca zajęły następujące zespoły: Remus Żelistrzewo, Kontra Silno, Ewa plus trzech Kościerzyna, Borowiacy Chojnice, Sami Swoi Konarzyny, Lutówko.

Podsumowanie Dziemiańskiej Ligi Baśki, odbędzie się w Ośrodku Kultury, turniejem o Puchar Gminy Dziemiany.

Organizator, Ośrodek Kultury w Dziemianach serdecznie zaprasza na turniej wszystkich baśkarzy z południa Kaszub do rywalizacji sportowej. Dodatkowo zapewnia jadło i kaszubską kawę oraz ciekawe atrakcje.

Info - Dariusz Turzyński

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

MŚ w brydżu - Polacy Mistrzami Świata.

brydz polacy mistrzami swiata

fot. KoeppiK/Wikipedia CC-BY-SA 3.0

 

Polacy po raz pierwszy w historii mistrzostw świata w brydżu sportowym zdobyli złoty medal. W finale najważniejszego turnieju, jakim jest Bermuda Bowl pokonali w Madrasie (Chennai) reprezentację Szwecji 308:293.

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg