Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

       baner-MP-Szemud-17          baner-gniewino-17-PB

Jasna. Leszek Staliński wygrywa II turniej Sztumskiej Ligi Baśki.

jasna leszek stalinski

4 marca 2017 r. odbył się II turniej Sztumskiej Ligi Baśki 2017. Spotkanie miało miejsce w świetlicy wiejskiej w Jasnej, gm. Dzierzgoń. Przy baśkowych stolikach rywalizowało 38 zawodników z powiatu sztumskiego.

Turniej wygrał Leszek Staliński z drużyny Zantyr II Sztum, który wyprzedził: Alfreda Warczak (Zantyr I Sztum), Józefa Olak (Asy Mikołajki Pomorskie), Jerzego Kołoszewskiego (Ich Troje Sztum), Jarosława Gołębiewskiego (Zantyr I Sztum).

Pierwsze spotkanie ligowe wygrał Krzysztof Haber z Jasnej. Kolejne miejsca zajęli: Przemysław Jastruszewski, Stefan Łączkowski, Krzysztof Stelmach i Alfred Warczak.

Po dwóch spotkaniach prowadzi Alfred Warczak, przed Romanem Szulcem, Jarosławem Gołębiewskim, Zygmuntem Słupeckim i Leszkiem Stalińskim.

Podziękowania za gościnne przyjęcie baśkarzy z powiatu sztumskiego należą się sołtys Jasnej, pani Barbarze Mazurek, natomiast za przygotowanie i przeprowadzenie turnieju słowa podziękowania należą się kolegom z drużyny Jasna: Jurkowi Wesołowskiemu, Tomkowi Soukupowi, Krzysiowi Lip i Krzysiowi Haber.

W tegorocznej edycji Sztumskiej Ligi przewidziano sześć turniejów. Kolejny będzie rozegrany w Gminnym Ośrodku Kultury w Mikołajkach Pomorskich.

Zapraszam wszystkich baśkarzy z powiatu sztumskiego na kolejne spotkania w ramach Sztumskiej Ligi Baśki.

Info – Zbigniew Zwolenkiewicz

 

 

 

MŚ w brydżu - Polacy Mistrzami Świata.

brydz polacy mistrzami swiata

fot. KoeppiK/Wikipedia CC-BY-SA 3.0

 

Polacy po raz pierwszy w historii mistrzostw świata w brydżu sportowym zdobyli złoty medal. W finale najważniejszego turnieju, jakim jest Bermuda Bowl pokonali w Madrasie (Chennai) reprezentację Szwecji 308:293.

Cristiano Ronaldo dołącza do PokerStars!

ze swiata kart ronaldo

Gran Derbi w pokerze? Teraz to możliwe! Po tym, jak do grona członków zespołu PokerStars dołączył piłkarz Barcelony Neymar, teraz powody do radości mają również kibice Realu Madryt bowiem z pokerroomem związała się jego największa gwiazda!

 

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

bk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpremia_s.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg