Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     baner-bolszew-18          baner-st-kiszew-18

Henryk Kapiszka wygrywa XIII turniej Bytowskiej Ligi Baśki.

henryk kapiszka wygr

2 marca w Centrum Cateringowym „Zagoda”, odbył się XIII turniej Bytowskiej Ligi Baśki. Zwycięzcą turnieju został Kapiszka HenrykBaszta II Bytów oraz zespół WDK Ugoszcz.

Kolejne miejsca zajęli: Litwiński Ludwik - WDK Ugoszcz, Knopik Jan – Jutrzenka, Malek Tadeusz -  Talex Borzytuchom,  Lis Wacław - Kolonia Jeziorki,  Gawin Wiesława -  Błękitni, Litwiński Kazimierz - WDK Ugoszcz.  

W rywalizacji zespołów zwyciężył zespół WDK Ugoszcz - kpt. Flor Krzysztof, Litwiński Kazimierz, Litwiński Ludwik, Wirkus Leon. Kolejne miejsca zajęły następujące zespoły:  Talex Borzytuchom, Błękitni, Dęby Dąbie, Baszta Bytów, Kaszubia Studzienice.

Liderem Bytowskiej Ligi Baśki, pozostał Malek Tadeusz - Talex Borzytuchom. Kolejne miejsca zajmują: Kazimierz Litwiński - WDK Ugoszcz, Paszke Ireneusz - Baszta Bytów, Grzonka Jan – Seniorzy Bytów, Ramczykowski Mieczysław – Borzytuchom, Machajewski Mieczysław – GKS Kołczygłowy.    

W rywalizacji zespołów, liderem Bytowskiej Ligi Baśki, został WDK Ugoszcz, którzy wyprzedzają, Seniorów Bytów, Talex Borzytuchom,  Dęby Dąbie, GKS Kołczygłowy, Basztę Bytów i Borzytuchom.

Bytowska Liga Baśki będzie się składała z cyklu turniejów rozgrywanych od września 2016 do maja 2017. Turnieje będą rozgrywane w kategorii drużynowej oraz indywidualnej wg. zasad Baszka Méster Sport. Turnieje będą się odbywać dwa razy w miesiącu, w pierwszy i trzeci czwartek miesiąca. Więcej informacji na temat rozgrywek, można otrzymać pod nr. tel. 577 565 442.

Na Bytowską Ligę Baśki w karcianą Baśkę, zaprasza, Ryszard Sylka – Burmistrz Bytowa, który patronuje wydarzeniu oraz Federacja Kaszëbë Baszka - Lës, wspólnie z kołem miłośników Baśki – KK Baszta Bytów.

Info – Irek Paszke

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

MŚ w brydżu - Polacy Mistrzami Świata.

brydz polacy mistrzami swiata

fot. KoeppiK/Wikipedia CC-BY-SA 3.0

 

Polacy po raz pierwszy w historii mistrzostw świata w brydżu sportowym zdobyli złoty medal. W finale najważniejszego turnieju, jakim jest Bermuda Bowl pokonali w Madrasie (Chennai) reprezentację Szwecji 308:293.

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg