Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

Brama Chojnic Puchar Starosty Chojnickiego 2023

Gniewino01

25.11.2023 Szkoła Podstawowa nr 7 w Chojnicach rozegrano Turniej Kaszubskiej Baśki wg obowiązujących przepisów gry Baszka Mester Sport z Asem Trefl 5x32 rozdania w kategorii indywidualnej i drużynowej.

W kategorii open pierwsze miejsce zajął Trześniewski Kazimierz reprezentujący drużynę Borowiacy Chojnice (28pkt 179stolikowych), 2. Kulas Jerzy – PWT (28pkt 169stolikowych), 3.Jamrus Jan – Baśka Białogóra (26pkt 238stolikowych), 4. Bruski Michał – Skowronki Kinice (24pkt 130stolikowych), 5. Kulas Roman – Brama Chojnic (24pkt 63stolikowych), 6. Cherek Marek – Borowiacy Chojnice (23pkt 130stolikowych), 7. Wirkus Józef – Baszta Bytów (22pkt 263stolikowych), 8. Jaworski Janusz – Klimek Grudziądz (22pkt 187stolikowych), 9. Topka Henryk – Ferajna z Huty (22pkt 136stolikowych), 10. Kurzawski Edmund – As Pik I Chemża (22pkt 28stolikowch).

Panie: 1.Westfal Małgorzata – Skowronki Kinice, 2.Tandecka Halina – Sami Swoi, 3.Chrapkowska Mirosława – Sami Swoi.

Drużynowo: 1. Borowiacy Chojnice, 2. Skowronki Kinice, 3. „Klimek”Grudziądz, 4. Brama Chojnic, 5. OSP Miasteczko, 6. Baśka Białogóra.

Po rozegraniu 5 rund i podliczeniu wyników najlepszym zawodnikom Prezes Zrzeszenia Kaszubskiego w Chojnicach Włodzimierz Łangowski wręczył pamiątkowe puchary, medale i nagrody życząc im dalszych sukcesów, turniej przebiegał w miłej i sportowej rywalizacji.

 

Patronat Honorowy:

Marek Szczepański – Starosta Chojnicki

Organizator:

Gmina Miejska Chojnice

Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie oddział w Chojnicach

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg