Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

Szabla Niepodległości - Szemud 2023

Szemud 1

18.11.2023 Hala Widowiskowo Sportowa w Szemudzie rozegrano Turniej Kaszubskiej Baśki wg obowiązujących przepisów gry Baszka Mester Sport z Asem Trefl 5x32 rozdania w kategorii indywidualnej i drużynowej.

W kategorii open pierwsze miejsce zajął Koziróg Ryszard reprezętujący drużynę Baśka Białogóra zdobywając (24pkt 191 stolikowch), 2. Żmuda Trzebiatowski Mariusz – Brama Chojnic (24pkt 184 stolikowych), 3. Szatkowski Zenon – As Pik III (24pkt 126stolikowych), 4. Jamrus Jan – Baśka Białogóra (24pkt 105 stolikowych), 5. Orłowski Marian – PWT (23pkt 169stolikowych), 6. Laszczyk Tadeusz – Pasjonaci (23pkt 137stolikowych), 7. Piełowski Janusz – Klimek Grudziądz (23pkt 63stolikowych) 8. Czoska Wiesław – Szemud Jelonek (23pkt 47stolikowych), 9. Klimkowski Andrzej – Bar „Pianka” (22pkt 172stolikowych), 10. Minga Andrzej – Baśka Mrzezino (22pkt 155stolikowych).

Panie: 1. Dąbrowska Elżbieta – Na Wzgórzu Szemud, 2.Żywicka Lidia – Zamek Bytów, 3.Dominik Maria – Baśka Mrzezino.

Drużynowo: 1. Baśka Białogóra, 2. Brama Chojnic, 3. Orły Karczemki, 4. Pasjonaci, 5. Asy Chojnice, 6. Szemud Jelonek.

Po rozegraniu 5 rund i podliczeniu wyników Wójt Gminy Szemud Ryszard Kalkowski wraz z Panem Dyrektorem GCKSiR Tomaszem Steinem wręczyli najlepszym zawodnikom pamiątkowe puchary, medale i nagrody życząc im dalszych sukcesów, turniej przebiegał w miłej i sportowej rywalizacji.

Patronat Honorowy:

Ryszard Kalkowski – Wójt Gminy Szemud

Organizator:GCKSiR Szemudzie

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg