Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

                                                                     baner-ttkg19

XXI Zjazd Kaszubów-Chojnce

190706Chojnice01

W dniu 06.07.2019 z okazji XXI Zjazdu Kaszubów w Chojnicach rozegrano Turniej Kaszubskiej Baśki zorganizowany przez ZKP Chojnice.

Gra odbyła się wg. obowiązujących przepisów gry – Baszka Méster Sport, z asem serce   5x32 rozdania.

Najlepszym zawodnikiem w kategori open okazał się Pallach Jan – Luzino (26 pkt- 253 stolikowe), drugie miejsce Cysewski Józef – Pasjonaci Chojniczanki (26 pkt- 179 stolikowe), trzecie miejsce Tajner Jerzy – Rzemieślnik Mrocza (25 pkt), czwarte miejsce Kreft Kazimierz – Remus Żelistrzewo (24 pkt), piąte miejsce Iwaniuk Wacław – Tornado Lębork (23 pkt).

W kategori Pań zwyciężyła Tandecka Halina – Sami Swoi Konarzyny, 2. Pokojska Ludwika – Klawkowianie, 3. Bołtruczyk Maria – Baszta Bytów.

Pary: 1. Miszka Bogdan/Kreft Kazimierz – Remus Żelistrzewo, 2. Grota Bogdan/Pallach Jan – Luzino, 3. Sychowski Kazimierz/Bruszkiewicz Andrzej – Donimierz, 4. Dominiecki Tadeusz/Urich Jerzy – Tornado Lębork, 5. Synoradzki Karol/Cysewski Józef – Pasjonaci Chojniczanki.

Drużynowo: 1. Luzino, 2. Tornado Lębork, 3. Relax Borecki, 4.Remus Żelistrzewo, 5. Donimierz.

Zawodnicy w przerwach między rundami mieli do dyspozycji catering,

rozgrywki odbyły się w miłej sportowej atmosferze.

Patronat honorowy:

Arseniusz Finster – Burmistrz Miasta Chojnic

Marek Szczepański - Starosta Chojnicki

Zbigniew Szczepański - Wójt Gminy Chojnice

Janina Kosiedowska - Prezes O/ZKP w Chojnicach

Organizator:

Zrzeszenie Kaszubsko Pomorskie w Chojnicach

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg