Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

       banerbolsz19         banerchaws-19

Robert Kopaczewski zdobył Puchar Gminy Osieczna.

190222Osieczna05

W piątkowy wieczór 22.02.2019.r odbył się turniej w kopa sportowego o Puchar Burmistrza 

Gminy Osieczna - Stanisława Glapiaka w nowo powstałym Centrum Kultury w Osiecznej. 

 

W Osiecznej stawiło się 88 miłośników tej popularnej gry karcianej w tym 5 pań. Turniej rozgrywany był tylko w klasyfikacji indywidualnej, zgodnie z regulaminem Wielkopolskiej Ligi Kopa Sportowego. Rozegranych zostało 5 rund po 32 rozdania.

 

Turniej wygrał Kopaczewski Robert - Osieczna. Turniej zdominowany został przez zawodników z Kobylina, którzy zajęli drugie, trzecie i szóste miejsce. Drugie miejsce zajął najstarszy zawodnik turnieju 86 letni Leonard Majchrzak, na trzecim miejscu Bernard Jasiński. Cała trójka odebrała puchary ufundowane przez Burmistrza Gminy Osieczna - Stanisława Glapiaka oraz zostali uhonorowani nagrodami przez Bank Spółdzielczy w Poniecu, oddział w Osiecznej.

 

Organizatorzy dla 25 najlepszych zawodników przygotowali nagrody. Na 30 miejscu zawody ukończyła najlepsza z kobiet Barbara Skórzewska - Kobylniki. Nagrody otrzymały także wszystkie zawodniczki uczestniczące w rywalizacji. Turniej toczył się w sportowej atmosferze, a poziom rywalizacji był bardzo wysoki i wyrównany. W przerwach między poszczególnymi rundami można było się raczyć kawą i herbatą, natomiast po zakończonych zmaganiach mogliśmy się posilić ciepłą kolacją.

 

Nad regulaminowym przebiegiem turnieju czuwał sędzia główny zawodów Jerzy Piechowiak z Kościańskiego Stowarzyszenia Kopa Sportowego, natomiast wyniki sprawnie rejestrowała i podsumowała Renata Helińska w towarzystwie  Mirosława Ciszewskiego (Kościańskie Stowarzyszenie Kopa Sportowego ).

 

Szczególne słowa podziękowania należą się pani Renacie Helińskiej - Dyrektor Banku Spółdzielczego w Osiecznej za organizacje i zaangażowanie. 

 

                                                                                                        Info.  Henryk Grobelny

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg