Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

       banerbolsz19         banerchaws-19

Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 19/190219Koscian oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Oskar Walenciak z Piotrkowic wygrywa XIII edycję Grand Prix Powiatu Kościańskiego w kopa.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 19/190219Koscian oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

190217Koscian07

W niedzielę 17 lutego 2019 r. w Sali Domu Kultury Wojewódzkiego Szpitala europsychiatrycznego w Kościanie rozegrany został V turniej kopa sportowego kończący obecną edycję Grand Prix powiatu kościańskiego, w którym wzięło udział 132 zawodników w tym 5 pań.

Patronat honorowy nad turniejem sprawowali Burmistrz Miasta i Gminy Krzywiń Jacek Nowak oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej Krzywinia Krystyna Motławska. Zawodnicy rozegrali pięć rund po 32 rozdania zgodnie z regulaminem Wielkopolskiej Ligi Kopa Sportowego.

Turniej wygrał Eugeniusz Budzyń z Kościana, który odebrał puchar Burmistrza Miasta i Gminy Krzywiń. Drugie miejsce zajął Andrzej Robakowski z Rawicza zdobywając puchar ufundowany przez Przewodniczącą Rady Miejskiej Krzywinia. Trzecie miejsce wywalczył Tadeusz Fabiś z Donatowa. Kolejne miejsca w czołowej 10-tce zajęli: Mirosław Dalecki z Poznania, Bronisław Stachowiak z Nowego Belęcina, Ryszard Borowczyk ze Śremu, Henryk Dziubała z Kunowa Dawid Boroń z Kościana, Franciszek Klak ze Śremu i Stanisław Sikora ze Starego Lubosza. Klasyfikację kobiet wygrała Cecylia Stanisławiak ze Starego Lubosza. Nagrody otrzymało łącznie 30 najlepszych zawodników.

Do końca trwała zacięta rywalizacja o zwycięstwo w Grand Prix Powiatu Kościańskiego w sezonie 2018/2019, o kolejności w końcowej klasyfikacji decydowały ostanie rozdania kart. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej XIII edycji GRAND PRIX Powiatu Kościańskiego w kopa sportowego zwyciężył Oskar Walenciak z Piotrkowic, który odbierze puchar ufundowany przez Starostę Kościańskiego Henryka Bartoszewskiego oraz główną nagrodę. Drugie miejsce zajął Jerzy Cieślak a trzecie Mieczysław Homski obaj z Kościana. W czołówce znaleźli się jeszcze: Aleksander Balcerzak z Bojanowa, Karol Lemański ze Starego Bojanowa, Jan Drąg, Kazimierz Trąbka, Stanisław Raczkowski wszyscy z Kościana, Zenon Nowaczyk ze Śremu i Piotr Kaźmierczak z Jarogniewic.    

Rywalizację kobiet wygrała Danuta Buchwald z Wilkowa Polskiego zdobywając puchar Przewodniczącej Rady Powiatu Kościańskiego Iwony Bereszyńskiej, która w klasyfikacji generalnej zajęła 68 miejsce.  

Posumowanie GP oraz wręczenie pucharów i nagród nastąpi podczas Mistrzostw Gminy Kościan, które rozegrane zostaną 10 marca br.

                                                                                                      Info – Grzegorz Ratajczak

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

{gallery}19/190219Koscian{/gallery}

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg