Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

       banerbolsz19         banerchaws-19

Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 19/190210Przywidz oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Przyjaźń. Jan Formela i Borowiacy Chojnice zdobywają Bazuna Cup.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 19/190210Przywidz oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

1902210Przyjazn17

10 lutego w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej w Przyjaźni odbył się turniej sportowy Bazuna Cup, który zalicza się do rankingu Masters Pomorze 2019. 

Turniej Bazuna Cup był rozgrywany zgodnie z obowiązującymi przepisami gry Baszka Méster Sport w trzech kategoriach: indywidualnej, drużynowej oraz par. W turnieju zostanie rozegranych 5 rund po 32 rozdania.

Wszyscy zawodnicy rywalizowali o puchary oraz nagrody rzeczowe. Dla uczestników turnieju przygotowano pamiątkowy button. 

Zwycięzcą turnieju został Formela Jan – Tornado Lębork. Drugie miejsce zajął Słomiński Jan - Borowiacy Chojnice. Trzecie miejsce zdobył Litwiński Kazimierz - Zamek Bytów. Blisko podium finiszowali kolejni zawodnicy: Woźniczka Ryszard - Marwoje Gdańsk, Trześniewski Kazimierz, Borowiacy Chojnice, Lelek Kazimierz - Szpica Szemud i Olszewski Janusz - As Pik V Chełmża.

W rywalizacji par wygrali Trześniewski Kazimierz i Słomiński Jan - Borowiacy Chojnice. Drugie miejsce zdobyły Marwoje Gdańsk - Kuczyński Mirosław i Woźniczka Ryszard. Trzecie miejsce zdobyła Szpica Szemud - Roda Stanisław i Lelek Kazimierz.

Najlepszym zespołem turnieju zostali Borowiacy Chojnice – kpt. Trześniewski Kazimierz, Kortas Franciszek, Majkowski Wincenty i Słomiński Jan. Drugie miejsce zdobyły Marwoje Gdańsk – kpt. Duraj Wojciech, Bronk Andrzej, Kuczyński Mirosław i Woźniczka Ryszard. Trzecie miejsce zdobyły Asy Mikołajki Pomorskie – kpt. Olak Józef, Cichowski Grzegorz, Król Włodzimierz, Smoliński Stefan. Wśród najlepszych zespołów sklasyfikowano także: Zamek Bytów, As Pik V Chełmża, Baśkę Białogóra i As Pik III Chełmża

Turniej został rozegrany w Hali  Sportowej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Przyjaźni. 

Wydarzeniu sportowemu patronował Burmistrz Żukowa Wojciech Kankowski oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Żukowie Witold Szmidtke.

Organizatorem Bazuna CUP był Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie.

masters-pomorze

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

{gallery}19/190210Przywidz{/gallery}

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg