Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

    baner-zt-z19           

Franciszek Kortas i Asy Chojnice liderem Dziemiańskiej Ligi Baśki.

franc kort asy

25 listopada 2018 w sali Ośrodka Kultury w Dziemianach odbyła się pierwsza kolejka Dziemiańskiej Ligi Baśki 2018/19. Turniej został rozegrany pod patronatem Wójta Gminy Dziemiany – Leszka Pobłockiego.

Turniej wygrał Franciszek Kortas – Borowiacy Chojnice. Drugie miejsce zajął Cyborowski Roman - Skowronki Kinice. Na trzecim miejscu finiszował Jenta Józef - Wspaniali Dziemiany. Najlepszą zawodniczką turnieju została Tandecka Halina - Sami Swoi Konarzyny.

Turniej par wygrali Kortas Franciszek i Majkowski Wicenty - Borowiacy Chojnice. Drugie miejsce zajęły Chrapkowska Mirosława i Tandecka Halina - Sami Swoi Konarzyny. Trzecie miejsce zdobyły Skowronki Kinice - Kin Krystian i Cyborowski Roman.

W rywalizacji zespołów zwyciężyły Asy Chojnice – kpt. Kiedrowski Tadeusz, Karnowski, Tadeusz Borzych Franciszek i Antkiewicz Stanisław. Drugie miejsce zdobyli Borowiacy Chojnice, na trzecim miejscu sklasyfikowano Chojny Chojnice. Blisko podium finiszowały kolejne zespoły: Wspaniali Dziemiany, Lipuszaki, Baszta Bytów i Sami Swoi Konarzyny.

Na cykl Dziemiańskiej Lig Baśki składa się V turniejów, które wyłonią zwycięzców klasyfikacji indywidualnej, par oraz drużynowej. W każdym turnieju zawodnicy rozegrają 5 rund sportowych. Turniej będzie rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry – Baszka Méster Sport, z asem serce najstarszym trumfem”. Zawodnicy rywalizują o tytuł Mistrza Gminy Dziemiany oraz nagrodę główną telewizor.

Wszystkie turnieje będą rozgrywane w niedzielę o godz. 13.00  w Ośrodku Kultury w Dziemianach. Podsumowanie Dziemiańskiej Ligi Baśki, nastąpi 28 kwietnia 2019 roku, turniejem o Puchar Gminy Dziemiany.

Organizator, Ośrodek Kultury w Dziemianach serdecznie zaprasza na turniej wszystkich baśkarzy z południa Kaszub do rywalizacji sportowej. Dodatkowo zapewnia jadło i kaszubską kawę oraz ciekawe atrakcje.

Dariusz Turzyński/Dyrektor Ośrodka Kultury w Dziemianach

cnbm

Przyjedź, zagraj, wygraj – zostań Méstrã Baszczi

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg