Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

       banerbolsz19         banerchaws-19

Jutrosin. Piotr Olszowski z Kontra Rej I Międzychód i Asy Kier Kościan Mistrzami Polski w Kopa Sportowego.

jutros piotr

30 września 2018 r. w sali sportowej Szkoły Podstawowej w Jutrosinie odbyły się VI Mistrzostwa Polski w kopa sportowego. Patronat honorowy nad mistrzostwami sprawowali: Europoseł – Krystyna Łybacka, Starosta Rawicki ­- Adam Sperzyński i Burmistrz Jutrosina - Zbigniew Koszarek.  

 

Mistrzostwa odbywały się pod patronatem medialnym Życia Rawicza, TVP Poznań i Radia Elka. W Jutrosinie stawiło się 304 miłośników tej popularnej karcianej gry.

 

Mistrzem Polski został Piotr Olszowski z Międzychodu – Kontra Rej I. Mistrz otrzymał oprócz pucharu i szarfy mistrzowskiej główną nagrodę telewizor ufundowany przez Burmistrza Jutrosina Zbigniewa Koszarka. Wicemistrzowskie tytuły zdobyli: Kazimierz Noculak – SOB-METAL Jutrosin i Ireneusz Warzybok – z Chludowa. Kolejne miejsca w czołowej dziesiątce zajęli: 4. Czesław Francke – Przyjaciele Szkaradowo, 5. Zdzisław Majorek – Team Jagoda Kościan, 6. Tadeusz Krysztof – Trutnie Boszkowo, 7. Stefan Olejnik –ASY KIER Kościan, 8. Stanisław Majchrzak – Asy Kier Kościan, 9. Tadeusz Dąbrowicz - Rawicz, 10. Tadeusz Kędziora – Świętno. Klasyfikację pań wygrała Barbara Skórzewska Centrum Kościan.

 

W klasyfikacji drużynowej Mistrzem Polski został zespół Asy Kier Kościan, w składzie: Stefan Olejnik, Jan Drąg, Rafał Drozda i Stanisław Majchrzak. Drugie miejsce zajęli gospodarze SOB-Metal Jutrosin – Czesław Zygmunt, Ryszard Majsnerowski, Kazimierz Noculak i Ireneusz Jasiński wyprzedzając Team Jagoda Kościan - Grzegorz Ratajczak, Staroń Mariusz, Bronisław Stachowiak i Zdzisław Majorek.

 

Duet Stefan Olejnik i Jan Drąg reprezentujący Asy kier Kościan zwyciężył w klasyfikacji par wyprzedzając Bronisława Stachowiaka i Zdzisława Majorka z Team-u Jagoda Kościan. Na trzecim miejscu uplasowała się para reprezentująca Kontra Rej I Międzychód Piotr Olszowski i Franciszek Minge.

 

Najmłodszym zawodnikiem mistrzostw był Jakub Błaszczyk z Dalabuszek występujący w drużynie Kunowo a najstarszym Leon Majchrzak z Kobylina. Organizatorzy dzięki ofiarności sponsorów, przygotowali 80 nagród dla czołowych zawodników w klasyfikacji indywidualnej. Nagrody otrzymały wszystkie zawodniczki uczestniczące w rywalizacji oraz zawodnicy z trzech najlepszych drużyn i trzech najlepszych w klasyfikacji par oraz najmłodszy i najstarszy zawodnik mistrzostw. Puchary i nagrody ufundowali: Pani Europoseł Krystyna Łybacka, Starosta Rawicki, Burmistrz Jutrosina oraz liczne grono sponsorów.

 

Organizatorami mistrzostw byli: Aleksander Majnerowski z Jutrosina i Wiesław Lisiak z Kobylina przy wydatnej pomocy dyrekcji, pracowników i uczniów Szkoły Podstawowej w Jutrosinie oraz Domu Kultury w Jutrosinie. Za włożony trud i zaangażowanie należą im się słowa uznania i podziękowania, co czyni w imieniu wszystkich uczestników Grzegorz Ratajczak Prezes Kościańskiego Stowarzyszenia Kopa Sportowego.

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg