Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

       banerbolsz19         banerchaws-19

Borek Wlkp. Tomasz Maćkowiak i Zimnowoda wygrywa Turniej Kopa podczas Miodobrania.

borek wlk tomasz mackow zimnowoda

23 września 2018 roku w sali sportowej Szkoły Podstawowej w Borku Wlkp., odbył się turniej kopa sportowego o Puchar Burmistrza Borku Wielkopolskiego „Miodobranie”, którego współorganizatorem był WLKS.

Do rywalizacji turniejowych przystąpiło 116 zawodników w tym 4 zawodniczki z 29 drużyn. W turnieju rozegrano 5 rund po 32 rozdania, w klasyfikacji indywidualnej, drużynowej oraz w parach według regulaminu Wielkopolskiej Ligi Kopa Sportowego. Po zaciętej walce sportowej w klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsce zdobył Maćkowiak Tomasz. Drugie miejsce wywalczył Ryszard Woźniak, tuż za nim na trzecim miejscu finiszował Dominiczak Stanisław. Kolejne miejsca zajęli: Borecki Gabryjel, Pawlicki Kazimierz, Suchodolski Tadeusz, Skrzypek Zbigniew, Cieloszyk Stefan, Bojanowski Krzysztof, Wysocki Adam, Noculak Kazimierz, Błaszczyj Jarosław, Glura Stanisław, Mikołajczyk Stanisław, Słomianny Józef, Skórzewski Andrzej, Perz Roman, Kaczmarek Piotr, Grycz Robert, Skórzewska Barbara, Dąbrowicz Tadeusz, Piechowiak Jerzy, Przydrożny Czesław, Jakób Bernard, Kuźma Henryk, Ziółek Władysław, Sobkowiak Andrzej, Chmareski Andrzej, Jędrzejczak Marcin, Worowiec Zdzisław. Wszyscy zawodnicy zostali uhonorowani upominkami, a pierwsza dziesiątka dodatkowo pucharami.

W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsca zajęli: Grygiel Jakub, Słomianny Józef, Suchodoslki Tadeusz i Pawlicki Kazimierz z drużyny Zimnowoda. Drugie miejsce wywalczyli Kędziora Mirosław, Wysocki Adam, Skórzewski Andrzej i Skórzewska Barbara z drużyny Centrum Kościan. Na trzecim miejscu finiszowali: Kaźmierczak Zdzisław, Sobczyński Henryk, Buchwald Danuta i Maćkowiak Tomasz z drużyny Kluczewiaki. Tuż za nimi na czwartej pozycji uplasowali się: Błaszczyk Jarosław, Glura Stanisław, Baraniak Elżbieta i Glinkowski Wojciech. Piąte miejsce zdobyła drużyna Karsy w składzie: Borecki Gabryjel, Nawrocki Ryszard, Śniegocki Stanisław i Worowiec Zdzisław. Wymienieni otrzymali puchary i upominki.

W klasyfikacji par pierwsze miejsce zdobyli: Suchodolski Tadeusz i Pawlicki Kazimierz. Na drugim miejscu stanęli Błaszczyk Jarosałw i Glura Stanisław, natomiast na trzecim miejscu uplasowali się Borecki Gabryjel i Nawrocki Ryszard. Tuż za nimi na czwartym miejscu finiszowali Buchwald Danuta i Maćkowiak Tomasz. Piąte miejsce zajęli Chumski Andrzej i Dominiczak Stanisław. Wymienieni zostali uhonorowani pucharami i upominkami.

Najwyżej sklasyfikowaną kobietą okazała się Barbara Skórzewska, najstarszym zawodnikiem biorącym udział w turnieju był Leonard Majchrzak. Najmłodszym zawodnikiem został Marcin Jędrzejczak, którzy również otrzymali puchary i upominki.

Turniej przebiegał w przyjemnej i sympatycznej atmosferze, któremu towarzyszył obfity poczęstunek.

                                                                                   Prezes WLKS - Hieronim Tacka

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg