Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

       baner-ps-gniewi-19         baner-tp-st-ki-19

Kosakowo. Adam Sitarz i Szpela Władysławowo zdobywają Super Puchar Bałtyku.

kosakowo adam sita szpe

9 września w Centrum Sportowym w Kosakowie, odbył się turniej sportowy o Super Puchar Bałtyku. Turniej został rozegrany pod honorowym patronatem Wójta Gminy Kosakowo Jerzego Włudzika.

Turniej był rozgrywany w Centrum Sportowym w Kosakowie, wg obowiązujących przepisów gry – Baszka Méster Sport, w trzech kategoriach: indywidualnej, drużynowej oraz par. W turnieju rozegrano 5 rund. Wszyscy zawodnicy rywalizowali o puchary oraz nagrody rzeczowe. Dla uczestników turnieju przygotowano pamiątkowy button.

Zwycięzcą turnieju został Sitarz Adam - Szpela Władysławowo, który dołączył do elitarnego grona Majstra. Drugie miejsce zdobył Sosnowski Mirosław - Zacisze Mosty. Na trzecim miejscu sklasyfikowany został Skórowski Stanisław - Szpica Szemud. Blisko podium finiszowali kolejni zawodnicy: Domżalski Włodzimierz - Kaszëbë Baszka II Nowa Karczma, Skuriat Stanisław – Pogorszewo, Skóra Dariusz - RemuS Żelistrzewo i Lipowski Mirosław - Klimek Grudziądz. Wśród pań zwyciężyła Bołtruczyk Maria z Baszty Bytów.

Turniej par wygrali Sitarz Adam i Konkel Franciszek - Szpela Władysławowo. Drugie miejsce zdobył Klimek Grudziądz - Kawski Wojciech i Lipowski Mirosław. Trzecie miejsce przypadło Orłom Przodkowo - Kolka Roman i Rychert Zdzisław.

W rywalizacji zespołów zwyciężyła Szpela Władysławowo – kpt. Sitarz Adm, Adas Wojciech, Adas Mateusz, Konkel Franciszek. Drugie miejsce zdobyły Orły Przodkowo – kpt. Kolka Roman, Rychert Zdzisław, Tarasiuk Józef, Sychowski Kazimierz. Trzecie miejsce zajął Klimek Grudziądz – kpt. Lipowski Mirosław, Jaworowski Janusz, Kawski Wojciech, Klajborowski Janusz. Wśród najlepszych zespołów turnieju sklasyfikowano: Baśkę Białogóra, Kaszëbë Baszka II Nowa Karczma, Pogorszewo i Tornado Lębork

Organizatorem turnieju o Super Puchar Bałtyku w karcianą Baśkę, była Gmina Kosakowo i Federacja Kaszëbë Baszka – Lës.

cnbm

                                           Przyjedź, zagraj, wygraj - zostań Méstrã Baszczi

 

Wyniki znajdują się tutaj

 


 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg