Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

       baner-ps-gniewi-19         baner-tp-st-ki-19

Świniary. Jarosław Otto, wygrał turniej Kopa z okazji Święta Podgrzybka.

swiniry-otto

Już po raz trzeci miłośnicy Kopa sportowego mieli przyjemność rozegrania turnieju w ramach kolejnego już XVIII Święta Podgrzybka organizowanego przez gminy Skwierzyna (Lubuskie) oraz Międzychód (Wielkopolska).

8 września 2018 w Świniarach przystąpiło 42 zawodników z kilkunastu powiatów Lubuskiego i Wielkopolskiego. Rozegrano 5 rund po 32 rozdania, poniższe wyniki zaświadczają, że turniej był bardzo wyrównany, w związku z czym emocje były do samego końca rozgrywek.

Zwycięzcą turnieju Kopa z okazji Święta Podgrzybka został Jarosław Otto. Drugie miejsce zajął Robert Grycz, natomiast na trzecim miejscu rywalizację ukończył Ryszard Woźniak.

W 2015 roku turniej odbył się w Majątku Ziemskim Pałac Wiejski (gmina Skwierzyna), którego zwycięzcą został Józef Grześkowiak (Klub Kontra – Rej w Międzychodzie), a w 2016 roku kiedy organizatorem Święta była gmina Międzychód, turniej odbył się w Restauracji Stara Rozlewnia, a jego zwycięzcą został Andrzej Pałuch (Tłoki powiat Wolsztyn).

W turnieju Tysiąca sportowego rozegrano na tym święcie po raz pierwszy wzięło udział 4 czterech zawodników, ale rywalizacja była również niezwykle zacięta   i wyrównana.

Miłośnicy Tysiąca rozegrali cztery rundy po 60 minut, a końcowe wyniki przedstawiają się następująco: I. Ireneusz Warzybok, II. Henryk Napierała, III. Krzysztof Herman, IV. Zenon.

Nagrody dla najlepszych zawodników turnieju zostały wręczone przed sceną główną uroczystości XVII Święta Podgrzybka Świniary 2018, a uroczystego wręczenia dokonali:

Serdecznie dziękujemy wszystkim fundatorom pucharów i nagród oraz uczestnikom za udział i sportową rywalizację. Gorąco i serdecznie dziękujemy Czesławowi Januszkiewiczowi – sołtysowi Świniary na pomoc logistyczną przy organizacji turnieju.

Większość uczestników powiedziała sobie do zobaczenia w Mniszkach (gmina Międzychód) na Wielkim XII Święcie Smażenia Powideł organizowanym przez Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach oraz Centrum Animacji Kultury w Międzychodzie, w dniu 16 września 2018, MKSGK i U Kontra – Rej o godz. 11:00 (zapisy do 10/45) zorganizuje po raz pierwszy turniej staropolskich gier karcianych w Kopa (jako próba generalna przed VI Mistrzostwami Polski w Kopa Sportowego Jutrosin 2018 – 30.09.2018), Tysiąca i Skata (w przypadku Skata – turniej rozpocznie się o godz. 10:00 – zapisy do godz. 9:45). Turniej odbędzie się również pod namiotem.

Naprawdę warto przyjechać bo jest to niezwykłe wydarzenie z bardzo ciekawymi akcentami kulturalnymi jak również kulinarnymi. Serdecznie zapraszamy.

Turniej Kopa z okazji Święta Podgrzybka, rozegrano pod honorowym patronatem Lesława Hołowni Burmistrza Skwierzyny i Krzysztofa Wolnego Burmistrza Międzychodu.

Opracowanie: Marek Pospieszny

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg