Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

       baner-ps-gniewi-19         baner-tp-st-ki-19

Grzegorz Ratajczak i TEAM Jagoda Kościan zwycięzcami Dożynkowego Turnieju Kopa Sportowego.

grzeg ratajcza team jagoda

1 września w Domu Kultury Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego w Kościanie rozegrany został Dożynkowy Turniej Kopa Sportowego. Zwycięzcami zostali Grzegorz Ratajczak oraz drużyna TEAM Jagoda Kościan.

Turniej rozgrywany był wg regulaminu Wielkopolskiej Ligi Kopa Sportowego
w klasyfikacji indywidualnej, par i drużynowej. Zawodnicy rozegrali 5 rund po 32 rozdania.
W turnieju uczestniczyło 108 zawodników tworzących 27 drużyn.

Nad tegorocznym imprezą patronat honorowy sprawowali: Wójt Gminy Kościan Andrzej Przybyła, który ufundował puchar oraz nagrodę dla zwycięzcy, Przewodniczący Rady Gminy Kościan - Jan Szczepaniak oraz Prezes Spółdzielni Kółek Rolniczych w Kościanie – Sebastian Michalak.

Turniej wygrał Grzegorz Ratajczak z TEAM Jagoda Kościan. Drugie miejsce zajął Jarosław Melcer – PRETORIANIE Śmigiel. Na trzecim miejscu rywalizację zakończył Sławomir Przebierała - Listonosze Donatowo. W pierwszej dziesiątce uplasowali się jeszcze: 4. Antoni Hertmanowski – Tur Turew, 5. Paweł Tycner - TYCNER TEAM Krzywiń, 6. Jerzy Cieślak – Pocztowcy Kościan, 7. Zdzisław Kaźmierczak – KLUCZEWIAKI Kluczewo, 8. Grzegorz Nowak - Wolsztyńskie Asy, 9. Piotr Bucher – WALETY Czempiń, 10. Ireneusz Kaźmierczak – Walety Czempiń. Klasyfikację kobiet wygrała Elżbieta Baraniak – Koziarki Dolsk.

W klasyfikacji par pierwsze miejsce zajęli a Grzegorz Ratajczak i Zdzisław Majorek z TEAM Jagoda Kościan, wyprzedzając parę Mirosław Kaźmierczak i Oskar Walenciak – ŻUBRY Jasień. Na trzecim miejscu uplasowali się Śmichurski Tadeusz i Piotr Bucher – WALETY Czempiń.

Drużynowo zwyciężył zespół TEAM Jagoda Kościan: Stefan Olejnik, Mariusz Staroń, Grzegorz Ratajczak i Zdzisław Majorek, który wyprzedził WALETY Czempiń: Tadeusz Śmichurski, Piotr Bucher, Ireneusz Kaźmierczak i Jerzy Marciniak i Emeryów Kościan – Ryszard Hohensse, Mieczysław Homski, Robert Stasiak i Henryk Sofczyński.

Nagrody otrzymało 20-stu czołowych zawodników. Najstarszym zawodnikiem turnieju był Mieczysław Homski, który został uhonorowany upominkiem od organizatorów. Puchary, medale i nagrody wręczył Wójt Gminy Kościan Pan Andrzej Przybyła.

Info – Grzegorz Ratajczak

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg