Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

       baner-ps-gniewi-19         baner-tp-st-ki-19

Rumia. Kazimierz Kwidziński wygrywa Maraton Rumski o Mistrzostwo Kaszub

rumia marat 18

2 września w Rumi odbył się turniej sportowy Maraton Rumski o Mistrzostwo Kaszub. Turniej był rozgrywany na dystansie 8 rund, pod patronatem Burmistrza Rumi – Michała Pasiecznego.

Maraton Rumski został rozegrany wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport, w kategoriach: drużynowej, indywidualnej oraz parami. W turnieju, zostało rozegranych 8 rund. Uczestnicy turnieju rywalizowali o puchary oraz nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy turnieju Baśki otrzymali pamiątkowy button.

Mistrzem Kaszub i zwycięzcą Maratonu Rumskiego, został Kwidziński Kazimierz - Kłos Werblinia. Drugie miejsce zdobyła Kozioł Irena – Wicko. Trzecie miejsca zajął Miszka Bogdan - RemuS Żelistrzewo. Blisko podium finiszowali kolejni zawodnicy: Myślisz Józef - Bocar Osłonino, Dziemiańczyk Andrzej – Wicko, Urich Jerzy - Tornado Lębork i Jaszke Bolesław - Kłos Werblinia.

Turniej par wygrali Dziemiańczyk Andrzej i Kozioł Irena z Wicka. Drugie miejsce zdobyli Radtke Henryk i Kwidziński Kazimierz - Kłos Werblinia. Trzecie miejsce zdobył RemuS Żelistrzewo - Kreft Kazimierz i Miszka Bogdan.

Najlepszym zespołem Maratonu rumskiego, został zespół z Wicka - kpt Dziemiańczyk Andrzej, Kozioł Irena, Szulc Jan i Pender Jan. Drugie miejsce zdobył RemuS Żelistrzewo – kpt. Bałachowski Wacław, Kreft Kazimierz, Miszka Bogdan, Wiśniewski Zygmunt. Trzecie miejsce zdobył Klos Werblinia – kpt. Radtke Henryk, Dominik Maria, Kwidziński Kazimierz, Jaszke Bolesław. Wśród najlepszych zespołów turnieju sklasyfikowano: Orły Rumia, Dragon Gdynia, Szpela Władysławowo, Sokoły Rumia.

Maraton Rumski został rozegrany w Hali MOSiR Rumia, który był współorganizatorem turnieju ze Stowarzyszeniem Federacja Kaszëbë Baszka i Lës.

cnbm

Przyjedź, zagraj, wygraj - zostań Méstrã Baszczi

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg