Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

       baner-kosak-mar-19             baner-BC19

Bolszewo. Janusz Jaworowski i Klimek Grudziądz Mistrzami Kaszub.

DSC 0294

Puchary i nagrody Mistrza Kaszub – Janusza Jaworowskiego z Klimka Grudziądz

24 czerwca w Bolszewie, odbył się turniej sportowy Mistrzostwa Kaszub w ramach Masters Kaszëbë 2018. Turniej został rozegrany pod honorowym patronatem Wójta Gminy Wejherowo Henryka Skwarło.

Turniej był rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport z Asem kier. W turnieju zostanie rozegranych 5 rund po 32 rozdań. Uczestnicy turnieju rywalizowali o puchary oraz nagrody rzeczowe. Organizator przygotował dla wszystkich uczestników pamiątkowy button.

Mistrzem Kaszub został Jaworowski Janusz - Klimek Grudziądz, który dorzucił kolejny tytuł do swojego bogatego CV baśkarskiego. Wicemistrzem Kaszub został Lipowski Mirosław - Klimek Grudziądz. Na trzecim miejscu został sklasyfikowany Malek Tadeusz - Baszta Bytów. Blisko podium finiszowali kolejni zawodnicy: Waldowski Ryszard – Donimierz, Kuczyński Mirosław - Marwoje Gdańsk, Wilma Władysław - Kaszëbë Baszka Nowa Karczma, Ekman Kazimierz - Baszta Bytów. Najlepszą zawodniczka turnieju została Kozioł Irena z Wicka.

Turniej par wygrali zawodnicy Klimka Grudziądz Kawski Wojciech i Lipowski Mirosław. Na drugim miejscu finiszowała druga para Klimka Grudziądz - Jaworowski Janusz i Klajborowski Janusz. Trzecie miejsce zdobyła para z Donimierza - Waldowski Ryszard i Bruszkiewicz Andrzej.

W rywalizacji zespołów Mistrza Kaszub zdobył Klimek Grudziądz – kpt. Lipowski Mirosław, Kawski Wojciech, Jaworowski Janusz i Klajborowski Janusz. Drugie miejsce zdobyła Baszta Bytów – kpt. Paszke Ireneusz, Bołtroczyk Maria, Ekman Kazimierz i Malek Tadeusz. Trzecie miejsce zajął zespół Donimierza – kpt. Frankowski Daniel, Bruszkiewicz Andrzej, Frankowski Wacław i Waldowski Ryszard. W czołówce turnieju sklasyfikowano także zespoły: Orły Rumia, Asy Chojnice, Wicko i Tornado Lębork.

Patronat honorowy:

Henryk Skwarło – Wójt Gminy Wejherowo

Hubert Toma – Przewodniczący Rady Gminy Wejherowo

Wojciech Kuziel – Przewodniczący Komisji Kultury i Sportu Gminy Wejherowo

 

Mistrzostwa Kaszub, zostały rozegrane w Samorządowym Gimnazjum im. Jana Pawła II, w Bolszewie. Organizatorem turnieju o Mistrzostwo Kaszub, była Federacja Kaszëbë Baszka - Lës.

cnbm

Przyjedź, zagraj, wygraj - zostań Méstrã Baszczi

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg