Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

       baner-kosak-mar-19             baner-BC19

Luzino. Baśka na XX Zjeździe Kaszubów.

swiatowy zjazd luzino

7 lipca w Luzinie, odbędzie się turniej sportowy w ramach XX Światowego Zjazdu Kaszubów. Turniej zostanie rozegrany pod honorowym patronatem Wójta Gminy Luzino.

Turniej, będzie rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport z Asem kier. W turnieju zostaną rozegrane 4 rundy. Uczestnicy turnieju będą rywalizować o puchary oraz nagrody rzeczowe. Organizator przygotował dla wszystkich uczestników pamiątkowy button.

Turniej Baśki, zostanie rozegrany w Hali GOSRiT w Luzinie ul. Mickiewicza 22. Zapisy będą prowadzone w dniu turnieju: 7 lipca 2018 r., od godz. 12 – 12/50. Start turnieju godz. 13.

Turniej Baśki, jest imprezą towarzyszącą Światowemu Zjazdowi Kaszubów i nie będzie tylko integrować Kaszubów, ale także promować Gminę Luzino, jako jeden z najprężniejszych ośrodków gospodarczo - kulturalnych Kaszub i Pomorza, który stawia na integrację mieszkańców oraz rozwój sportu. Luzino to przyjazny samorząd stwarzający mieszkańcom warunki do rozwoju i upowszechniania sportu i rekreacji.

Na turniej Baśki sportowej podczas XX Światowego Zjazdu Kaszubów, zaprasza Gmina Luzino i Federacja Kaszëbë Baszka - Lës.

Patronat honorowy:

Jarosław Wejer – Wójt Gminy Luzino

Edmund Wittdbrodt – Prezes ZG Zrzeszenia Kaszubsko - Pomorskiego

Kazimierz Plocke – Poseł RP

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg