Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

       baner-kosak-mar-19             baner-BC19

Mrocza. Wojciech Duraj i MaR-woj Gdańsk zdobywają Puchar Kujaw i Pomorza.

DSC 0398

6 maja 2018 roku w Mroczy, odbył się turniej sportowy o Puchar Kujaw i Pomorza w Baśkę, który zorganizował Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mroczy.

 

Puchar Kujaw i Pomorza w Baśkę w Mroczy był dedykowany wszystkim pasjonatom gry w Baśkę. Podczas turnieju rywalizowano wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport, w  kategoriach: drużynowej, indywidualnej oraz parami. W turnieju, zostało rozegranych 5 rund po 32 rozdania.

 

Turniej zaczął się minutą ciszą dedykowaną śp. Markowi Kisielewskiemu, który odszedł do wieczności. Zawsze na turniejach sportowych reprezentował zespół Bory Tuchola.

 

Zwycięzcą turnieju o Puchar Kujaw i Pomorza oraz zdobywcą Majstra za zwycięstwo we wszystkich kategoriach został Wojciech Duraj z MAR-woj Gdańsk. Dla zwycięzcy był to największy sukces sportowy – pierwsze zwycięstwo. Drugie miejsce zajał Eugeniusz Rybak z Mroczy, natomiast na trzecim miejscu sklasyfikowano Marcina Kanię z Relax Runowo Kr. Kolejne miejsca zajęli następujący zawodnicy: Lemańczyk Zenon - Pasjonaci Sępólno Krajeńskie, Ciepluch Mieczysław – Plebanka oraz Domarus Jacek i Woźniczka Ryszard z MAR-woj Gdańsk.

 

Turniej par wygrali Duraj Wojciech i Domarus Jacek z MAR-woj Gdańsk. Drugie miejsce zdobyli Pasjonaci Sępólno Krajeńskie - Lemańczyk Zenon i Rybacki Stefan. Na trzecim miejscu rywalizację ukończyli Borzych Franciszek i Kortas Franciszek - Borowiacy Chojnice.

 

W rywalizacji zespołów zwyciężył MAR-woj Gdańsk – kpt. Duraj Wojciech, Domarus Jacek, Kuczyński Mirosław, Woźniczka Ryszard. Drugie miejsce zdobyli Borowiacy Chojnice – kpt. Trześniewski Kazimierz, Borzych Franciszek, Kortas Franciszek, Wojcieszak Krzysztof. Na trzecim miejscu został sklasyfikowany As Pik I Chełmża – kpt. Zatorski Henryk, Kurzawski Edmund, Kłosowski Bogdan, Rzymski Roman. Wśród najlepszych zespołów sklasyfikowano także: Kaszëbë Baszka Nowa Karczma, Pasjonatów Sępólno Krajeńskie, Plebankę i Relax Runowo Kr.

 

Puchar Kujaw i Pomorza, został rozegrany w Hali Widowiskowo-Sportowej w Mroczy, pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Nakielskiego i Burmistrza Mroczy.

 

cnbm

Przyjedź, zagraj, wygraj - zostań Méstrã Baszczi

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg