Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

       baner-kosak-mar-19             baner-BC19

Przywidz. Kazimierz Rajski zdobył Szablę Wybickiego w Święto Konstytucji 3 Maja.

180503Przywidz29

3 maja 2018 roku w Arena Przywidz, odbył się turniej patriotyczny o Szablę Wybickiego. Turniej został rozegrany pod honorowym patronatem Wójta Gminy Przywidz Marka Zimakowskiego.

Turniej o Szablę Wybickiego był połączony z inauguracją obchodów 100 lecia Odzyskania Niepodległości i był połączony z obchodami święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Podczas turnieju odsłonięto wystawę zorganizowaną przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej przy IPN w Gdańsku – “Ojcowie Niepodległości”.

Dużym wydarzeniem było także odsłonięcie pomnika w miejscu Pamięci Narodowej, upamiętniającym 1050 lecie Chrztu Polski. Wszystko poprzedziła uroczysta Msza Św., po której 18 Pułk Ułanów Pomorskich, przy wtórze Orkiestry Dętej z Kościerzyny poprowadził krokiem marszowym poczty sztandarowe oraz wszystkich świętujących pod pomnik.

Turniej upamiętnia Józefa Wybickiego urodzonego w Będominie autora słów do hymnu narodowego. Turniej o Szablę Wybickiego był dekowany pamięci Franciszka Dera, pierwszego Mistrza Polski w karciana Baśkę z zespołu Szumleś City. Turniej o Szablę Wybickiego był rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport, z asem serce w 3 kategoriach: drużynowej, par oraz  indywidualnej. Zawodniczki oraz zawodnicy rozegrali 5 rund sportowych. Wszyscy uczestnicy turnieju Baśki otrzymali pamiątkowy button.

Zwycięzcą turnieju o Szablę Wybickiego i zdobywcą repliki szabli z XVIII wieku został Rajski Kazimierz - Hotel Zamek Gniew. Drugie miejsce zdobył Borzych Franciszek - Orły Klawkowo. Trzecie miejsce wywalczył Olak Józef - Asy Mikołajki Pomorskie. Blisko podium finiszowali także: Stopa Ryszard - Borowiacy Chojnice, Dominowicz Leon - Bory Tuchola, Lorek Mariusz - Orły Klawkowo, Wilma Władysław - Kaszebe Baszka II Nowa Karczma.

 

Turniej par wygrali Dąbrowski Grzegorz i Rajski Kazimierz - Hotel Zamek Gniew. Drugie miejsce zdobyły Asy Mikołajki Pomorskie - Olak Józef i Smoliński Stefan. Trzecie miejsce przypadło Fala Krokowa - Wild Zygmunt i Rohda Kazimierz.

 

Najlepszym zespołem turnieju o Szablę Wybickiego, została Fala Krokowa – kpt. Liecau Roman, Poerling Hubert, Wild Zygmunt, Rohda Kazimierz. Drugie miejsce zdobył Hotel Zamek Gniew – kpt. Dąbrowski Grzegorz, Rajski Kazimierz, Dąbrowski Sławomir, Raniszewski Piotr. Na trzecim miejscu finiszowały Asy Mikołajki Pomorskie – kpt. Olak Józef, Cichowski Grzegorz, Podsiadłowski Marek i Smoliński Stefan. Wśród najlepszych zespołów turnieju sklasyfikowano następujące zespoły: Tornado Lębork, Kaszebe Baszka Nowa Karczma, Skowronki Kinice, As Pik Chełmża.

 

Turniej o Szablę Wybickiego, został rozegrany w Patio Hali Sportowej Arena Przywidz. Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Wójta Pana Marka Zimakowskiego. Współorganizatorem imprezy 3 Maja był Instytut Pamięci Narodowej!

Gospodarzem turnieju o Szablę Wybickiego w ramach Święta Konstytucji 3 Maja, była Gmina Przywidz oraz Gminny Ośrodek Kultury w Przywidzu.

cnbm

Przyjedź, zagraj, wygraj - zostań Méstrã Baszczi

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg