Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

   baner-krajna-19               baner-DZLB-20-01

Jerzy Tajer i Chojny Chojnice zwycięzcami Dziemiańskiej Ligi Baśki.

jer tajer chojny

Foto wykonał Sulej OK Dziemiany

4 marca 2018 roku w Ośrodku Kultury w Dziemianach, odbył się V turniej Dziemiańskiej Ligi Baśki 2017/18. Organizatorem rozgrywek był Ośrodek Kultury w Dziemianach.

Dziemiańska Liga Baśki była rozgrywana pod honorowym patronatem Wójta Gminy Dziemiany Leszka Pobłockiego.

Mistrzem Dziemiańskiej Ligi Baśki, został Tajer Jerzy - Rzemieślnik Mrocza. Drugie miejsce zdobył Gradowski Andrzej - Chojny Chojnice. Na trzecim miejscu rywalizacje ukończył Borzych Franciszek - Orły Klawkowo. Kolejne miejsca zajęli następujący zawodnicy: Czapiewski Bogdan - Drobna Szlachta, Cherek Marek - Kontra Silno, Tobias Zbigniew – Luzino, Miszka Bogdan - Luzino. Najlepszą zawodniczka ligi została Ewa Jendernal (Ewa + trzech Kościerzyna).

W rywalizacji par wygrali Chojny ChojniceGradowski Andrzej i Wenderski Bogdan. Drugie miejsce zdobyła para Borzych Franciszek i Lorek Mariusz - Orły Klawkowo. Na trzecim miejscu sklasyfikowano Drobną Szlachtę - Czapiewski Krzysztof i Czapiewski Bogdan.

Wśród zespołów zwyciężyły Chojny Chojnice – kpt. Kosecki Alfred, Gradowski Andrzej, Wenderski Bogdan, Wysocki Józef.. Drugie miejsce zdobyło Luzino I – kpt. Tobias Zbigniew, Miszka Bogdan, Pierszewski Tadeusz i Pobłocki Tadeusz. Trzecie miejsce zdobyły Lipuszaki Lipusz – kpt. Machut Tomasz, Lipiński Michał, Piełowski Janusz, Storrmann Michał. Kolejne miejsca blisko podium zajęły następujące zespoły: Kontra Silno, Orły Klawkowo, Borowiacy Chojnice, Rzemieślnik Mrocza.

Ośrodek Kultury w Dziemianach serdecznie zaprasza wszystkich baśkarzy na Puchar Gminy Dziemiany, który odbędzie się 24 marca 2018 (godz. 13). Turniej będzie podsumowaniem rozgrywek Dziemiańskiej Ligi Baśki 2017/18.

Info - Dariusz Turzyński

cnbm

Przyjedź, zagraj, wygraj - zostań Méstrã Baszczi

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg