Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

       baner-djk-z-19         baner-czersk-19

Ośrodek Kultury zaprasza na V turniej Dziemiańskiej Ligi Baśki – Jerzy Tajer Liderem.

dziemia osrodek kltury dziem

4 marca 2018 roku w Ośrodku Kultury w Dziemianach, odbędzie się V turniej Dziemiańskiej Ligi Baśki 2017/18. Dziemiańska Liga Baśki jest rozgrywana pod honorowym patronatem Wójta Gminy Dziemiany Leszka Pobłockiego.

IV turniej Dziemiańskiej Ligi Baśki, wygrał Bogdan Czapiewski  – Drobna Szlachta, który wyprzedził Szczepana Gałązkę - Kontra Silno i Zbigniewa Tobias - Luzino. W rywalizacji par wygrali Czapiewski Krzysztof i Czapiewski Bogdan - Drobna Szlachta. Wśród zespołów zwyciężyły Orły Klawkowo – kpt. Borzych Franciszek, Kulas Roman, Jaśkiewicz Czesław, Lorek Mariusz. Kolejne miejsca na podium zajęły zespoły Ewa + trzech Kościerzyna, Kontra Silno, Drobna Szlachta, Luzino i Rzemieślnik Mrocza.

Liderem rozgrywek pozostał Tajer Jerzy - Rzemieślnik Mrocza. Drugie miejsce zajmuje Czapiewski Bogdan – Drobna Szlachta Chojnice. Trzecie miejsce na podium zajmuje Borzych Franciszek – Orły Klawkowo. Blisko podium i w rywalizacji o końcowe zwycięstwo liczą sie także: Tobias Zbigniew – Luzino, Gradowski Andrzej – Chojny Chojnice, Cherek Marek - Kontra Silno, Piełowski Janusz – Lipuszaki.

 

W rywalizacji par prowadzą Czapiewski Krzysztof oraz Czapiewski Bogdan - Drobna Szlachta. Drugie miejsce zajmują Chojny Chojnice - Gradowski Andrzej i Wenderski Bogdan. Trzecie miejsce zajmuje Kontra Silno - Gałązka Szczepan i Antkiewicz Stanisław.

 

Najlepszym zespołem rozgrywek Dziemiańskiej Ligi Baśki, jest Kontra Silno – kpt. Gałązka Szczepan, Antkiewicz Stanisław, Cherek Marek, Szyszka Zbigniew. Drugie miejsce zajmuje zespół Chojny Chojnice. Natomiast na trzecim miejscu znajdują się Borowiacy Chojnice. Ostatniego słowa jeszcze nie powiedziały kolejne zespoły, które także powalczą o awans w klasyfikacji końcowej: Lipuszaki Lipusz, Drobna Szlachta, Luzino, Orły Klawkowo.

 

Na cykl Dziemiańskiej Ligi Baśki będzie się składać V turniejów, które wyłonią zwycięzców klasyfikacji indywidualnej, par oraz drużynowej. W każdym turnieju zawodnicy rozegrają 5 rund sportowych po 32 rozdania. Turniej będzie rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport, z asem serce najstarszym trumfem”. Zawodnicy rywalizują o tytuł Mistrza Gminy Dziemiany oraz nagrodę główną telewizor.

Wszystkie turnieje będą rozgrywane w niedzielę o godz. 13,  w Ośrodku Kultury w Dziemianach. Podsumowanie Dziemiańskiej Ligi Baśki, nastąpi 24 marca 2018 roku, turniejem o Puchar Gminy Dziemiany.

Ośrodek Kultury w Dziemianach serdecznie zaprasza wszystkich baśkarzy z południa Kaszub do rywalizacji sportowej w rozgrywkach Dziemiańskiej Ligi Baśki w sezonie 2017/18. Dodatkowo zapewnia jadło i kaszubską kawę oraz ciekawe atrakcje.

Info - Dariusz Turzyński

cnbm

Przyjedź, zagraj, wygraj - zostań Méstrã Baszczi

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg